uniwersjada

Akademickie Mistrzostwa Świata w konkurencjach zimowych (Uniwersjada), które były zaplanowane na dni 21-31 stycznia 2021 w szwajcarskiej Lucernie zostają odwołane.

 

Uniwersjada została odwołana w zaplanowanym terminie w związku z panującą na świecie pandemią Covid-19.

Organizatorzy informują, że kolejny termin rozegrania imprezy zostanie omówiony w ciągu najbliższych dwóch miesięcy w porozumieniu ze wszystkimi zainteresowanymi stronami, w tym z międzynarodowymi federacjami sportów zimowych.

 

„Na ten rok dramatycznie wpłynęła pandemia COVID-19, a także działania FISU” - powiedział sekretarz generalny FISU, Eric Saintrond. Po kilku spotkaniach z władzami Szwajcarii i różnymi kantonami zaangażowanymi w organizację Lucerny 2021 jednogłośnie ustaliliśmy, że 30. Zimowa Uniwersjada nie może odbyć się w styczniu 2021 r.” - dodał Saintrond. „Jesteśmy przekonani, że jest to właściwa decyzja, aby zapewnić wysoki poziom imprezy i bezpieczeństwo wszystkich uczestników”.

Przypomnijmy, że Uniwersjada nazywana także Światowymi Igrzyskami Studentów to największa po Igrzyskach Olimpijskich impreza na świecie.

Cóż studentom z całego świata, w tym oczywiście naszym pozostaje poczekać do listopada na kolejne decyzje FISU czyli międzynarodowej studenckiej federacji narciarskiej.

 

-/-

 

Nas najbardziej interesuje oczywiście krajowe podwórko i zaplanowane na początek lutego 2021 w Zakopanem Mistrzostwa Świata Juniorów i U-23. Czy polscy organizatorzy pójdą podobną drogą co ich szwajcarscy koledzy i także podejmą decyzję o przełożeniu imprezy na inny termin w nadchodzącym sezonie. Lub o przełożeniu imprezy o rok na sezon 2022? Na decyzję, która ma zapaść do połowy września 2020 jeszcze poczekamy. Jedno jest pewne, impreza odbędzie się na 100% w sytuacji, kiedy wszystkie kraje chcące wystartować w MŚJ będą to mogły zrobić bez przeszkód (np. kwarantanna itp).

 

kace

źródło: fisu.net/własne