klaebo

Norweg Johannes Hoesflot Klaebo skrytykował Międzynarodową Federację Narciarską za późną decyzję o odwołaniu Pucharu Świata w Quebecu. FIS ogłosił odwołanie etapu, który miał się odbyć w dniach 14-15 marca, dopiero w piątek, po odmowie występu większości zespołów z powodu koronawirusa.

 

- Sport i zwycięstwa na Pucharzee Świata nie mają teraz znaczenia. Teraz zamiast tego musimy skoncentrować się na robieniu wielu odpowiednich rzeczy, abyśmy mogli zwalczyć koronawirusa. Przykro jest patrzeć, jak zachowuje się FIS i ile czasu zajęło mu uświadomienie sobie powagi sytuacji. Stawiają zawody w Pucharze Świata ponad życie i zdrowie. Jest to po prostu niedopuszczalne. Stawiają biegi narciarskie w negatywnym świetle - stwierdził 23-latek.

 

Klaebo w zakończonym niedawno sezonie zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, ulegając Rosjaninowi Alexandrowi Bolshunovowi. Reprezentacja Norwegii zrezygnowała ze startu w Quebecu jako pierwszy z zespołów i nie wysłała swoich biegaczy do Norwegii.

 

Jarek Bałabuch
źródło: sport-express.ru