klaebo

Minął termin podpisania umów przez biegaczy z kadrą narodową Norwegii, dotyczącą startów w sezonie 2019/20. Z proponowanymi zapisami w kontrakcie nie zgadza się Johannes Hoesflot Klaebo, w związku z czym na dzień dzisiejszy jego starty przyszłej zimy są wykluczone.

 

Umowa pomiędzy biegaczem, a Norweską Federacją Narciarską reguluje między innymi, kto jest właścicielem praw do wizerunku. 22-latek oczekuje nowych, jaśniejszych wytycznych dotyczących m. in. obowiązków wobec mediów oraz sponsorów norweskiej federacji.

 

- Nie osiągnęliśmy jeszcze porozumienia, ale mamy wielką nadzieję, że ostatecznie się porozumiemy. Dlatego nadal szukamy rozwiązań zapewniających klarowność i dobre warunki zarówno dla zawodnika, jak i współpracowników - przyznał Haakon Klaebo, ojciec biegacza.

 

Johannes Hoesflot Klaebo był najlepszy w dwóch ostatnich sezonach Pucharu Świata. W sezonie 2018/19 triumfował również w Tour de Ski oraz zdobył małą kryształową kulę dla najlepszego sprintera (trzeci sezon z rzędu). Mimo młodego wieku, na swoim koncie ma również po trzy tytuły mistrza świata oraz mistrza olimpijskiego.

 

Jarek Bałabuch
źródło: vg.no / nettavisen.no