kowalczyk

Najlepsza zawodniczka włoskiego zespołu Team Trentino Robinson Trainer Justyna Kowalczyk zadeklarowała chęć reprezentowania drużyny w przyszłym sezonie cyklu Visma Ski Classics. Start klubu prowadzonego przez Bruno Debertolisa nie jest jednak pewny.

 

Na przeszkodzie stoją problemy zespołu z dopięciem budżetu na starty w nowym sezonie. Już w poprzednim zawodnicy klubu nie wystartowali w paru biegach ze względu na brak finansów. We włoskim zespole robią co mogą, żeby przekonać nowych sponsorów do wspierania finansowego.

 

- Niestety nie jest to takie proste, a w tym roku wydaje się jeszcze trudniejsze. W tej chwili tylko jeden z trzech głównych sponsorów potwierdził swoje poparcie. Jeśli nie otrzymamy potwierdzenia od pozostałych dwóch lub nie znajdziemy nowych sponsorów, bardzo trudno będzie nam zaplanować sezon w Visma Ski Classics - powiedział Debertolis.

 

Team Trentino Robinson Trainer w poprzednim sezonie zostało sklasyfikowane na 13. miejscu w cyklu Visma Ski Classics. Oprócz zwycięstwa Justyny Kowalczyk ​​w Birkebeinerrennet w Norwegii, członkom zespołu udało się wygrać 11 innych uznanych wyścigów we Włoszech, Niemczech i Austrii.

 

Jarek Bałabuch
źródło: vismaskiclassics.com