Starega

Jessica Diggins i Francesco De Fabiani wygrali sprinterskie zawody Pucharu Świata we włoskim Cogne. W eliminacjach, w których zwyciężyli Nadine Faehndrich oraz Federico Pellegrino, odpadli jedyni Polacy, którzy przystąpili do rywalizacji - Maciej Staręga i Kamil Bury.

 

ELIMINACJE

 

Szwajcarka zwyciężyła z czasem 3.37:06 i wyprzedziła dwie Słowenki - Evę Urevc o 2,46 sekundy oraz Alenkę Cebasek o 3,35 sekund. Na kolejnych miejscach uplasowały się Niemka Sandra Ringwald oraz Amerykanki - Sophie Caldwell, Sadie Bjornsen oraz Jessica Diggins. Polki nie startowały.

 

WYNIKI ELIMINACJI KOBIET

 

Wśród mężczyzn najlepszy był Pellegrino, który osiągnął czas 3:10.57. Włoch nieznacznie wyprzedził dwóch Francuzów - Lucasa Chanavata o 0,2 sekundy oraz Richarda Jouve'a o 1,65 sekundy. Lepszym z dwójki Polaków był Maciej Staręga, który ze stratą 10,57 sekund zajął 42. miejsce. Na 54. pozycji sklasyfikowano Kamila Burego (strata 14,11 sekundy).

 

WYNIKI ELIMINACJI MEŻCZYZN

 

FINAŁY

 

Najlepsza wśród kobiet okazała się Jessica Diggins. Zwycięstwo Amerykanki było niespodzianką, bowiem zarówno do półfinału, jak i do finału, awansowała jako "lucky loser". Drugie miejsce zajęła także trzecia w 1/2 finału Szwedka Johanna Hagstroem, a na najniższym stopniu podium stanęła Słowenka Eva Urevc.

 

WYNIKI FINAŁÓW KOBIET

 

Także jako "lucky loser" do finału wszedł Francesco De Fabiani, który później zajął drugie miejsce. Włoch okazał się nieznacznie gorszy od swojego rodaka Federico Pellegrino. Na trzeciej pozycji uplasował się Francuz Lucas Chanavat.

 

WYNIKI FINAŁÓW MĘŻCZYZN

 

Jarek Bałabuch