nowiny24.pl

Trzecia konkurencja Mistrzostw Świata juniorek w Lahti to bieg na dystansie 15km ze startu wspólnego. Bieg wygrała Szwedka Frida Karlsson w czasie 40:45,3 minuty. Świetne piąte miejsce zajęła nasza zawodniczka Iza Marcisz.

 

Dzisiejsze zmagania na Mistrzostwach Świata Juniorów to biegi klasykiem że startu wspólnego. Wśród 70 osobowej grupy nasza reprezentantka Izabela Marcisz z SS Prządki Ski zajęła piąte miejsce tracąc do zwyciężczyni 1:54,8 minuty. Jest to kolejny jej tak dobry bieg na tych mistrzostwach, co daje szanse na dalsze sukcesy. W biegu mogliśmy obserwować jeszcze kilka naszych zawodniczek m. in. Weronikę Kaletę na 19. miejscu ze stratą +3:12.8, która wykonała jak narazie ogrom dobrej pracy, co pokazuje ze startu na start; Magdalenę Kobielusz sklasyfikowaną na 41. pozycji (+5:21.0) i Elizę Rucką która niestety biegu nie ukończyła. 

 

Srebrny medal zdobyła Norweżka Marie Helene Fosseholm (strata 52,1 min), brąz dla Anity Korva z Finlandii. Czwarta lokata dla Amerykanki Kendall Kramer.

 

W sobotę czekają nas wielkie umocje, gdyż dziewczyny pobiegną w sztafecie 4x3,3 km. Trzymajmy mocno kciuki za nasze reprezentantki.

 

WYNIKI

  

Monika Ferenc