kowalczyk

W Seefeld odbyło się Kaiser Maximilian Lauf, trzecie zawody zaliczane do cyklu Visma Ski Classics. W zawodach, w których rywalizacja odbywała się na 40 km, najlepsza okazała się Szwedka, Brita Johansson Norgren (Lager 157 Ski Team). Na trzecim miejscu do mety dobiegła Justyna Kowalczyk (Team Trentino Robinson Trainer). Wśród mężczyzn triumfował Petter Eliassen (Team BN Bank), a najlepszy z Polaków Jan Antolec (ED System Bauer Team) był 65.

Polka straciła nieco ponad 80 sekund do zwyciężczyni, która trasę pokonała w 2 godziny, 6 minut i 52 sekundy. Na drugiej lokacie uplasowała się inna z Norweżek, Astrid Øyre Slind (Team Koteng) ze stratą 27 sekund. W czołowej piątce uplasowały się także Kari Vikhagen Gjeitnes (Team Ragde Eiendon) oraz Katerina Smutna (ED System Bauer Team).

Rywalizację panów zdominowali Norwegowie, którzy zajęli sześć pierwszych miejsc. Eliassen zwyciężył z czasem 1:45:04.2 i wyprzedził swoich klubowych kolegów Simena Østensena oraz Mortena Eide Pedersena o 16 sekund. Kolejne pozycje zajęli Vetle Thyli (Team Kaffebryggeriet), Tord Asle Gjerdalen i Andreas Nyygard (obaj Team Ragde Eiendom). Prawie 15 minut do zwycięzcy stracił Antolec, który na mecie uplasował się na 65. pozycji. W pierwszej "100" był także Paweł Klisz (84. lokata), natomiast na dalszych miejscach uplasowali się Ireneusz Rabski (182. miejsce) oraz Krzysztof Zakrzewski (306. pozycja),