zapowiedz_zawodow_fot_FIS

Już w najbliższy weekend, 15-16 grudnia biężącego roku do rywalizacji w międzynarodowych zawodach różnej rangi przystąpią biegacze narciarscy z Polski. Przedstawiamy zapowiedź i programy najbardziej interesujących zawodów.

 

Po "pustym" weekendzie w biegach narciarskich dla Polaków sytuacja odwróci się jak w kalejdoskopie. W Pucharze Świata w Davos wystartuje czwórka naszych biegaczy z Kadry Narodowej Mężczyzn oraz swoją szansę dostaną podopieczne Aleksandra Wierietelnego: Urszula Łętocha, Monika Skinder i debiutantka w zawodach tej rangi - Izabela Marcisz! Program zawodów w Szwajcarii prezentuje się następująco:

 

Sobota, 15 grudnia - Sprint stylem dowolnym

Niedziela, 16 grudnia - Bieg indywiudalny stylem dowolnym na dystansie 10 km - kobiety i 15 km - mężczyźni

 

Największej grupy zawodników z Polski spodziewać się należy na zawodach Pucharu Kontynentalnego Slavic Cup w Strbskim Plesie. Na starcie pojawią się zawodnicy Kadry Młodzieżowej, część dziewczyn z Kadry Narodowej Kobiet oraz reprezentanci szkół sportowych i klubów. Zawody te będą kwalifikacjami do Europejskiego Festiwalu Młodzieży (EYOF). Program zawodów w Strbskim Plesie:

 

Sobota, 15 grudnia - Bieg indywidualny stylem klasycznym na dystansie 7,5 km dla kobiet i 10 km dla mężczyzn

Niedziela, 16 grudnia - Sprint stylem dowolnym na dystansie 1,4 km kobiety i 1,6 km mężczyźni

 

AKTUALIZACJA!

"Szanowni Państwo,

 

decyzją Prezydium Zarząd PZN, członkini Kadry Narodowej PZN w biegach narciarskich, Pani Monika Skinder zostaje wyłączona z obowiązku kwalifikacyjnego do zawodów Zimowego Europejskiego Festiwalu Młodzieży, które odbędą się w Sarajewie w dniach 9-16 luty 2019 roku.

 

W trakcie zawodów eliminacyjnych Slavic Cup, Strbske Pleso (15-16.12.2018) zawodniczka będzie reprezentować Polskę na zawodach Pucharu Świata w Davos. Obecnie prezentowany poziom sportowy jest bezapelacyjnie najwyższy w swojej kategorii wiekowej.

 

W związku w powyższym, do składu reprezentacji na zawody Zimowego Europejskiego Festiwalu Młodzieży 2019 kwalifikować będą się:

 

4 najlepsi zawodnicy z kwalifikacji

3 najlepsze zawodniczki z kwalifikacji"

 

Sekretarz Generalny PZN

Jan Winkiel 

 

 

Zainteresowaniem ze strony polskich biegaczy narciarskich cieszyć się mogą również zawody w czeskich Hornich Miseckach i w niemieckim Oberwiesenthal. Blisko mają tam szczególnie zawodnicy z Dolnego Śląska. W Czechach zawodnicy ścigać się będą w biegach indywidualnych klasykiem i łyżwą, kobiety na dystansie 5 km, a mężczyźni na 10 km. W Niemczech natomiast zostaną rozegrane sprinty klasykiem i biegi na 5/10 km łyżwą W kalendarzu FIS w tym terminie znajdziemy aż 15 różnych zawodów!

 

Zdjęcie: FIS

Arkadiusz Posiadała