skinder

Pierwsza konkurencja rozgrywanych w Goms (SUI) Mistrzostw Świata Juniorów i U-23 w konkurencjach klasycznych to sprinty indywidualne juniorów i juniorek ('98'99) stylem dowolnym. Ostatecznie do ćwierćfinałów nie awansował nikt z polskiej reprezentacji, ponieważ Monika Skinder została zdyskwalifikowana...

W kwalifikacjach zawodów wystartowały cztery nasze reprezentantki, wspomniana już wyżej Monika Skinder oraz Izabela Marcisz (SS Prządki Ski), Eliza Rucka (MKS Istebna) oraz Klaudia Kołodziej (LKS Witów Ski Mszana Górna). Awansu do dalszych biegów nie wywalczyła żadna z naszych reprezentantek, bowiem mimo że Monika Skinder zajęła pierwotnie 16. miejsce, to na oficjalnej liście wyników widać, że została zdyskwalifikwoana. Jak poinformował nas Tadeusz Krężelok, trener młodzieży, Monika przypadkowo ominęła płotek na zakręcie, co tak bardzo ją kosztowało... Oglądając ćwierćfinały męskiej rywalizacji dopatrzyliśmy się, że jeden z zawodników także ominął pachołek, a wielu miało problem, by zmieścić się w wyznaczonej trasie...

Dodajmy, że Monika aktualna Mistrzyni Polski Seniorów w sprincie oraz Mistrzyni Czech jest najmłodszą zawodniczką w stawce. Urodzona w 2001 roku tomaszowianka rywalizuje z nominalnym rocznikiem juniorek czyli dziewcząt urodzonych w latach 1998-1999.

Dystans sprinty wynoszący 1200 metrów najszybciej pokonała Szwedka Moa Lundgren w czasie 3:03,6 minuty. Skinder straciła do niej 13,2 sekundy.

Sześciu dziesiatych sekundy zabrakło do awansu Izabeli Marcisz ('00), dokładnie tyle dzieliło ją od 30 miejsca dającego awans do dalszych biegów.

Eliza Rucka ('00) zajęła miejsce 46, a z 64 czasem sklasyfikowano Klaudię Kołodziej ('98).

WYNIKI KWALIFIKACJI KOBIET

Juniorzy mieli do pokonania dystans 1500 metrów. Kwalifikacje wygrał reprezentant Rosji Aleksander Terentjew w czasie 3:04,0 minuty. W biegu mieliśmy dwójkę naszych zawodników: Mateusz Haratyk z NKS Trójwieś Beskidzka zajął 48 miejsce ze stratą 15,5 sekundy, Michał Skowron z MKS Karkonosze to lokata z numerem 88 i strata 36,8 sekundy.

W biegu wystartowało 98 zawodników z 36 państw.

WYNIKI KWALIFIKACJI MĘŻCZYZN

Ostateczne na podium u Pań znalazły się Moa Lundgren ze Szwecji, Kristine Stavaas Skistad z Norwegii i kolejna Szwedka, Frida Karlsson. U mężczyzn na czele Tom Mancini z Francji przed Joergenem Lippertem z Norwegii i Szwajcarem Vlerio Grondem.