zapowiedz_zawodow_fot_FIS

Mistrzostwa Norwegii od czwartku do soboty, zawody FIS z reprezentantami Polski na starcie w czeskim Novym Meście od piątku do niedzieli oraz sprinterski Puchar Świata w sobotę i niedzielę to zapowiedź wielkich emocji dla kibiców biegów narciarskich! Zapraszam do lektury programów zawodów oraz ich krótkich opisów.

 

Mistrzostwa Norwegii – Vang

 

W norweskim Vang zostaną rozegrane mistrzostwa kraju wikingów. Śmiem twierdzić, że impreza ta to najlepiej obsadzone krajowe mistrzostwa na świecie. W tym roku ranga zawodów będzie jeszcze większa, ponieważ będą one jedną z najważniejszych kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w PyeongChang!

 

Program:

11 stycznia – sprint techniką klasyczną

12 stycznia – biegi interwałowe techniką dowolną na dystansie 10km kobiety i 15km mężczyźni

13 stycznia – biegi łączone ze startu wspólnego 7,5C+7,5F dla kobiet oraz 15C+15F dla mężczyzn

 

FIS Race - Nove Mesto

 

Zawody przedstawiam chronologicznie, więc drugie w kolejności są zawody fisowe w czeskim Novym Meście. Na starcie imprezy staną reprezentanci Polski, członkowie kadr narodowych oraz zawodnicy klubu MKS Karkonosze Jelenia Góra. Zawody zostaną rozegrane z podziałem na kategorie wiekowe.

12 stycznia – biegi interwałowe techniką dowolną, dystanse główne to 10km dla kobiet i 15km dla mężczyzn

 

Program:

13 stycznia – sprinty techniką dowolną

14 stycznia – biegi interwałowe techniką klasyczną, dystanse główne to 10km dla kobiet i 15km dla mężczyzn

 

Puchar Świata – Dresden

 

Po rywalizacji w Tour de Ski Puchar Świata powraca w tradycyjnej weekendowej formie. Tym razem jednak należy spodziewać się zupełnie innych biegaczy walczących o końcowy triumf. W tourowych zmaganiach zakończonych podbiegiem pod Alpe Cermis dominowali specjaliści od biegów dystansowych, zawody w Dresden to szansa dla sprinterów.

 

Program:

13 stycznia – sprint techniką dowolną

14 stycznia – sztafeta sprinterska techniką dowolną

 

Arkadiusz Posiadała

fot. FIS