haratyk

Nadchodzący weekend to nie tylko zawody w Ptaszkowej na krajowym podwórku, ale i konkursy OPA Cup we francuskim Premanon Les-Tuffles, gdzie polscy zawodnicy i zawodniczki zmierzą się najpierw w ramach biegów dystansowych klasykiem, a w niedzielę powalczą łyżwą. Poniżej listy startowe na jutro.

 

Juniorki, wśród których są Monika Skinder, objawienie zeszłotygodniowych zawodów we Włoszech, czyli Eliza Rucka, Izabela Marcisz oraz Klaudia Kołodziej, wystartują na piątkę klasykiem. Dwukrotnie dłuższy dystans czeka na juniorów oraz seniorki. Tu u panów liczna biało-czerwona ekipa i skromniejsza, bo jednoosobowa u Pań. Na 10 km zmierzą się Mateusz Haratyk (na zdjęciu), Wiktor Czaja, Mateusz Szczotka, Dawid Damian, Maciej Popieluch i Michał Skowron. U seniorek tylko Agata Warło.

 

15 kilometrów to bieg seniorów, w którym zobaczymy Kacpra Antolca i Kamila Burego. Co robi na liście ten ostatni, skoro miał startować w PŚ, trudno powiedzieć, być może listy nie zostały zaktualizowane Co ciekawe, Kamil na listach startowych jutrzejszych biegów Pucharu Świata w Davos też jest - być może się tajemniczo rozdwoi! A gdzie są Paweł Klisz i Jan Antolec? Na ten moment nigdzie, w każdym razie na listach.

 

Swój start we Francji zapowiedziała też Sylwia Jaśkowiec na łamach TVP Sport, jednak na liście startowej biegów klasykiem Polki nie ma, być może pojawi się w niedzielę w biegach łyżwą, by przygotować się na przyszłotygodniowy „debiut” w zawodach PŚ.

 

Listy startowe biegów klasykiem:

JUNIORKI

JUNIORZY

SENIORKI

SENIORZY

 

red