bauer

Przed trzema laty Lukas Bauer założył zawodowy team biegaczy narciarskich i poświęcił mu swój czas i doświadczenie. W tym roku dał mu także swoją markę. Firma Pionner Invsetmens, której nazwę nosił team poprzednio, zaprzestała sponsorowania maratońskich biegaczy narciarskich i tak od tego sezonu mamy w Ski Classic nowy zespół o nazwie Lukas Bauer Ski Team.

 

 

Nie chciałem swojego nazwiska w nazwie teamu, raczej nazwę tytularnego sponsora - przyznał trzykrotny medalista olimpijski, który w ubiegłym sezonie oficjalnie zakończył karierę.

 

W roli szefa, ma dużo więcej obowiązków niż w przeszłości. Nigdy nie było prosto zagwarantować budżet, mieliśmy zawsze umowę obowiązującą przez rok, także wiosną po sezonie zawsze przychodziła niepewność co dalej. Po tym sezonie już wiedzieliśmy na czym stoimy, mieliśmy przygotowanych kilka awaryjnych scenariuszy w trosce o zawodników - mówi czerdziestoletni zawodnik.

 

Siła samego teamu znacznie wzrosła w porównaniu z sezonem 2016/17, do grupy dołączyli Katerina Smutna druga zawodniczka klasyfikacji generalnej Ski Classic 2017/2017, umowę przedłużył Rosjanin Ilja Czernousow, udział w biegach potwierdził także Czech Jan Srail.

Co z startami samego szefa? Oczywiście, że mnie ciągnie do startów, po prostu mam to w sercu. Jest to pierwszy sezon, kiedy nie jestem w kadrze, jednak chciałbym wystartować w przynajmniej połowie zawodów Ski Classic.

 

red

źródło: sport.cz