jensen

O pierwszych w tym sezonie zawodach narciarskich rozegranych w Szwecji i Finlandii, na jakich dystansach się ścigali oraz kto okazał się najlepszy. A do tego jeszcze prawdziwa gratka dla największych fanów biegów narciarskich, wiele reprezentacji zaprezentowało już nowe stroje na zbliżający się sezon olimpijski, ciekawi jak wyglądają? To wszystko w osiemnastej odsłonie przeglądu „prasy”, zapraszam

 

 

Mari Laukkanen i Juho Mikkonen wygrywają sprinty w Voukatti!

W ramach Suomen Cup zostały rozegrane pierwsze w tym sezonie zawody Voukatti – Sprint. Zarówno panie, jak i panowie rywalizowali na dystansie 1500m techniką dowolną. W rywalizacji kobiet najlepsza okazała się Mari Laukkanen – fińska zawodniczka, która z powodzeniem startuje w biathlonie i w biegach narciarskich, drugie miejsce zajęła znana z Pucharu Świata Anne Kyllonen, a trzecia lokata dla dziewiętnastoletniej Vilmy Nissinen.

 

Pełne wyniki kobiet : TUTAJ

W rywalizacji mężczyzn zmagania zdominowali zawodnicy regularnie występujący w zawodach Pucharu Świata. Pierwsze miejsce zajął Juho Mikkonen, drugie doświadczony Anssi Pentsinen, a trzecie Ari Luusua. Tuż za podium, na czwartej pozycji zameldował się zwycięzca kwalifikacji – Lauri Vuorinen.

Pełne wyniki mężczyzn : TUTAJ

 

stroje

 Strój Finlandii na sezon 2017/18

 

Marte Nordlunde i Ludvig Sognen Jensen zwyciężają w Oestersund Supersprint!

Norwegowie zwyciężyli w rozegranym w  szwedzkim Oestersund supersprincie na dystansie 100m techniką dowolną. W kwalifikacjach kobiet z czasem 12,93s wygrała Maja Dahlqvist, druga była Marte Nordlunde, a trzecia Jonna Sundling. Wśród mężczyzn najlepszy był Ludvig Jensen, jego czas to 11,55s, drugie miejsce zajął Sigurd Braathen Reigstad, a trzecie Marcus Grate. Szwedka była jedyną kobietą, której udało się pokonać setkę w czasie krótszym niż 13 sekund. Trzem panom udało się pokonać 100m poniżej 12 sekund. Po kwalifikacjach nastąpiła rywalizacja bark w bark. I tu w finale najlepsza okazała się Marte Nordlunde wśród kobiet i zwycięzca kwalifikacji – Ludvig Jensen wśród mężczyzn. W pokonanym polu pozostawili szwedzkie gwiazdy Pucharu Świata : Stinę Nilsson, Idę Ingemarsdotter i Oskara Svenssona.

Wyniki kwalifikacji :

TUTAJ

Wyniki finałów :

TUTAJ

Podobne, supersprinterskie zmagania na 100m w najbliższą sobotę, 4 listopada po raz pierwszy w Polsce, a dokładniej w Warszawie na Stadionie Narodowym! Na starcie zobaczymy między innymi męską część polskiej kadry olimpijskiej, chłopaków realizujących projekt Życie na Biegówkach (Maciej Staręga, Jan Antolec, Paweł Klisz, Dominik Bury).

 

 

Nowe stroje reprezentacji!

Na koniec obiecane zdjęcia nowych strojów reprezentacji Rosji i Włoch :

 

stroje

 Rosja

 

stroje

Włochy

 

Zdjęcia : skidzonen.se i Facebook

Arkadiusz Posiadała