kalla

Szwedzka biegaczka narciarska Charlotte Kalla oprócz sportowej profesji ma już na koncie wiele innych, medialnych doświadczeń. Brała udział w kampaniach reklamowych, wraz z biegaczem narciarski, Robinem Bryntessonem nagrała skecz kabaretowy, a kilka tygodni temu pochwaliła się nowym sukcesem – w listopadzie na szwedzkim ryku wydawniczym ukaże się jej książka przeznaczona dla adeptów biegów narciarskich.

 

Charlotte Kalla – siła, technika i umysł, mniej więcej taki tytułu będzie miała nowa pozycja, która w księgarniach pojawi się 28 listopada nakładem wydawnictwa Bonnier Publicatios. – Tego lata poza treningami w tajemnicy pracowałam nad nowym projektem. Mogę ujawnić, ze w listopadzie ukaże się moja książka, dzięki której będziecie mogli stać się lepszymi biegaczami narciarskimi – napisała świeżo upieczona autorka na swoim profilu na Instagramie.

 

Zgodnie z informacją prasową opublikowaną przez wydawnictwo, w książce mają pojawić się cenne rady dotyczące treningu siłowego, technicznego i mentalnego dla biegaczy przyszłych i obecnych na wszystkich poziomach zaawansowania. – Przekazałam w niej swoje najlepsze patenty, jak trenować na siłowni i na trasie. Mam nadzieję, że dzięki temu zaszczepię w innych dobre nawyki – stwierdziłą 30-latka w rozmowie z dziennikarzami. A ma się czym dzielić – w końcu w trakcie swojej kariery zdobyła i złoto igrzysk olimpijskich (Wister 2010 – 10 km stylem dowolnym, Soczi 2014 – bieg sztafetowy 4x5 km), 12 medali MS, w tym dwa złote. Do kolekcji brakuje jej jednak na pewno miejsca na podium w klasyfikacji generalnej PŚ. Być może za rok…

 

źródło: espressen.se