livigno

Przegląd prasy, czyli informacje i ciekawostki ze świata biegów narciarskich i nartorolek. W trzynastej części narciarskie zawody w Livigno, ciekawy sparingpartner norweskich gwiazd biegów narciarskich i biegowe poczynania Szwedów, zapraszam!

 

 

Zima w środku lata?

Tak, dokładnie w Livigno, we Włoszech, gdzie nie pierwszy raz już w środku lata zorganizowane zostały zawody na nartach. Dla Włochów nie jest problemem rozsypać w sierpniu kilometr trasy w centrum miasta aby stworzyć narciarskie widowisko. 37 edycję Trofeo delle Contrade w Livigno, bo o tych zawodach mowa wygrali Federico Pellegrino i Gaia Vuerich. Poza nimi na trasie można było ujrzeć również inne gwiazdy włoskich biegów narciarskich : Greta Laurent, Dietmar Noeckler, Francesco De Fabiani; i biathlonu : Dorothea Wierer, Dominik Windisch.

 

Pourya Shafizadeh potrenował z Norwegami.

Pourya Shafizadeh, którego celem jest reprezentować Iran podczas zbliżających się Igrzysk Olimpijskich w PyeongChang trenuje wspólnie z norweską kadrą biegów narciarskich. Pourya mieszka i trenuje w Norwegii, jednak na wspólne treningi z norweską kadrą wybrał się na obóz do włoskiego Seiser Alm. Na start w Igrzyskach ma większe szanse niż niejeden Norweg! Oczywiście dlatego, że wymogi kwalifikacyjne dla jednego zawodnika na Igrzyska z tak egzotycznego kraju w świecie biegów narciarskich jak Iran są oczywiście dużo łatwiejsze do spełnienia niż wywalczenie sobie miejsca w składzie reprezentacji Norwegii.

 

Szwedzi wygrywają zawody…. biegowe!

Ida Ingemarsdotter i Jens Burman zwyciężyli w biegowym Vemdalen Fjallmaraton na dystansach odpowiednio 11 i 24km. Marcus Hellner wybrał natomiast 22km bieg DXR – Dundret Extreme Running, który podobnie jak jego koledzy z narciarskiej reprezentacji Szwecji wygrał.

 

Zdjęcie : dailyskier.com

Arkadiusz Posiadała