harvey

Co słychać w biegach narciarskich? Gdzie i jak trenują najpopularniejsi na świecie zawodnicy oraz reprezentanci Polski? To wszystko w kolejnym tygodniowym przeglądzie „prasy”, zapraszam!

 

Kanadyjczycy w Livigno!

Alex Harvey (na zdjęciu; aktualny Mistrz Świata w biegu na 50km stylem dowolnym, czterokrotny medalista Mistrzostw Świata) wraz z reprezentacją Kanady, w której skład wchodzą między innymi jego partner ze złotej sztafety sprinterskiej z Oslo – Devon Kershaw oraz specjalista od sprintów klasykiem, znany z Pucharu Świata Lenny Valjas na kolejne zgrupowanie przygotowawcze do olimpijskiego sezonu wybrali się do włoskiego Livigno. Podczas obozowej pracy Kanadyjczycy dużo biegają po górach i trenują szybkość na nartorolkach.

 

Finki w Pontresinie.

Szwajcarską Pontresiną na sierpniowe zgrupowanie wybrały natomiast reprezentantki Finlandii. Kerttu Niskanen, Krista Parmakoski, Aino Kaisa Saarinen, Anne Kyllonen i Laura Mononen w Szwajcarii pokonują wiele metrów(kilometrów?) w pionie. Trenują na nartorolkach oraz biegają z kijami, a podczas wolnych dni świetnie się bawią i udowadniają, że są….. bardzo odważne! Kerttu Niskanen publikuje na swoim profilu na instagramie filmik jak panie tańczą w szlafrokach : TUTAJ

 

Brakuje śniegu?

Sierpień to czas, gdy coraz więcej narciarzy myślami wybiega już na upragnione treningi na nartach! Victoria Carl i Hanna Kolb – sprinterki z reprezentacji Niemiec nie czekają na opady śniegu i biegają na nartach w tunelu DKB Ski Sport HALL w Oberhofie.

Narciarze ze Stanów Zjednoczonych również biegają na nartach i to na naturalnym śniegu. Reprezentanci USA trenują w Snow Farm, w Nowej Zelandii, miejscu znanym polskim kibicom dzięki Justynie Kowalczyk. Filmik z ich treningów na profilu Simeona Hamiltona tutaj : TUTAJ

 

Arkadiusz Posiadała