kadraA

Co słychać u największej potęgi w biegach narciarskich, gdzie i jak przygotowują się do Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pyeonchang Norwegowie oraz o ciekawym międzynarodowym treningu z udziałem Polaków. To wszystko w przeglądzie „prasy”, zapraszam!

 

 

Norwegowie

Seniorskie reprezentacje Norwegii na okres letni poza startami w wielkich imprezach nartorolkowych wybierają treningi w granicach swojego kraju. Damska część kadry przebywa obecnie na zgrupowaniu w Lillehammer. Na obozie przebywają między innymi medalistki Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata : Marit Bjoergen, Heidi Weng i Maiken Caspersen Falla. Jak przygotowują się do Zimowych Igrzysk Olimpijskich? Już teraz symulują wysiłek startowy, który czeka je w Korei! Na jednym z treningów Norweżki wykonywały trening powtórzeniowy na nartorolkach stylem klasycznym w identycznej formie, jak wyglądają narciarskie zawody sprinterskie. To znaczy najpierw kwalifikacje, indywidualnie na czas, następnie biegi grupami z walką bark w bark na trasie sprinterskiej.

 

Męska część kadry Norwegii zwykle trenuje rozdzielona na dwie grupy – sprinterską i dystansową, tym razem jednak obie grupy wybrały się na wspólne zgrupowanie w Meraker i większość treningów wykonują razem. Na obozie trenują między innymi : Finn Hagen Krogh, Niklas Dyrhaug, Johannes Klaebo czy Emil Iversen. Panowie chwalą się w mediach społecznościowych treningiem szybkości na nartorolkach, podczas którego oczywiście ścigają się w czteroosobowych grupach i interwałowym treningiem imitacyjnym 8x5’.

 

norwegia

Norweska kadra na sezon 2017/18

 

Międzynarodowy trening Polaków

W Norwegii nie tylko reprezentacja kraju wikingów może pochwalić się dobrze zorganizowaną grupą, która wspólnie trenuje, uzupełnia się i rozwija aby notować jak największe postępy. Trenujący w Norwegii Polacy, Brytyjczycy i Amerykanie również połączyli siły. Męska część polskiej kadry Olimpijskiej : Maciej Staręga, Jan Antolec, Paweł Klisz i Dominik Bury, którzy to realizują projekt Życie na biegówkach wykonali szybki trening z reprezentantami wyżej wymienionych krajów. 10x1,5 minuty oczywiście na nartorolkach stylem klasycznym, to zadanie jakie mieli do wykonania tego dnia. Do ścigania z Polakami stanęli między innymi Andrew Musgrave, Andrew Newell czy Oystein Pettersen (na zdjęciu głównym).

 

Zdjęcia : Facebook Langrennslandlaget

Arkadiusz Posiadała