passo_stelvio

Co słychać u biegaczy narciarskich, gdzie i jak trenują, informacje i ciekawostki, czyli przegląd "prasy" Arka Posiadały, zapraszamy

 

Włoskie obozy wysokościowe.

 

Na letnie zgrupowania wysokościowe wiele krajowych reprezentacji wybiera Włochy. Piękne malownicze krajobrazy, wymagające podbiegi i gwarancja stabilnej, ciepłej pogody to główne atuty włoskich kurortów. Od lat czołowi biegacze narciarscy na letni treningi rowerowe, biegowe i nartorolkowe udają się w te strony. W tym roku sprawa wygląda podobnie, Krista Parmakoski - fińska medalistka Igrzysk Olimpijskich i multimedalistka Mistrzostw Świata podczas trzytogodniowego pobytu w Italii trenowała w Seiser Alm i Toblach.

W tym drugim miejscu do 20 lipca włącznie można spotkać na treningowych ścieżkach Dario Colognę z reprezentacją Szwajcarii. W tym tygodniu swój obóz w Santa Caterinie rozpoczęła też Polska Kadra Olimpijska. Na jednym z pierwszych treningów Polacy pokonali rowerami znane i cenione kolarskie podjazdy pod Stelvio i Gavię. Dla ciekawych cyferek - podjazd pod Passo dello Stelvio od Bormio to 21km wspinaczki o średnim nachyleniu 7,3%, jest co robić!

W jednym z wcześniejszych przeglądów pisałem, że podobnie jak Polacy, tak i Brytyjczycy zdecydowali się na częstsze treningi w Norwegii i ścisłą współpracę z trenerami z kraju Wikingów. Teraz Polacy trenują w Sancie, a Musgrave i spółka 50km dalej, w Livigno.

 

Legkov, Ustiugov i 5 godzin na nartorolkach.

 

Po małych zmianach w grupach treningowych reprezentacji Rosji przed Igrzyskami Olimpijskimi w Pyeongchang w jednym zespole znaleźli się między innymi Aleksander Legkov, Sergey Ustiugov i ... Alexey Petukhov. Choć do tej pory sprinterzy i dystansowcy trenowali oddzielnie, teraz postanowili połączyć siły. Ostatnio na Instagramie można było przeczytać, że dwaj pierwsi podczas jednego dnia treningowego pokonali najpierw 31km pchaniem, aby po południu dołożyć jeszcze 43km łyżwą. Oba treningi trwały po dwie i pół godziny. Ciekawe tylko, że Rosjanie nie dodali żadnej informacji, co w tym czasie robił popularny brodaty sprinter - Petukhov.

 

Niemiecka kadra w telewizji.

 

Jesteś ciekawy, jak i gdzie trenuje reprezentacja Niemiec? Ile trenują? Kto jest w najlepszej formie? Jak informuje xcski.de, podczas najbliższych miesięcy będzie można oglądać w telewizji, internecie i na Facebooku niemiecki gwiazdy biegów narciarskich na ich drodze do Pyeongchang, a to wszystko dzięki telewizji BR.

 

Zebrał Arkadiusz Posiadała