nilsson

Jak podaje Szwedzki Związek Narciarski - Stina Nilsson była zmuszona zmniejszyć obciążenia treningowe z powodu problemów zdrowotnych. Teraz Szwedka wierzy, że jest na dobrej drodze by wrócić w świetnej formie.

 

"Czuję się dobrze. Wciąż jestem w fazie zmniejszonych obciążeń, ale nie mogę się już doczekać ponownego wejścia na pełne obroty" - powiedziała Nilsson. 

 

Dwa tygodnie temu Stina Nilsson opuściła zgrupowanie kadry narodowej w Sognefjell. Czuła, że jej ciało nie reaguje dobrze na trening. Po badaniu lekarskim zalecono jej zmniejszenie obciążeń treningowych. 

 

"Musieliśmy dostosować zajęcia tak, by przywrócić mi możliwość powrotu do normalnego treningu. Czuję się pewnie co do planu i nie martwię się o moją formę zimą. Z niecierpliwością czekam na ekscytujący sezon" - powiedziała Stina Nilsson.

 

Kierownictwo szwedzkiej kadry potwierdza, że wszystko idzie w dobrym dla Nilsson kierunku. "Stina prawdopodobnie przeszła drobną infekcję, bez zauważenia tego. W połączeniu z dużymi obciążeniami wpłynęło to na sposób w jaki jej organizm reagował na trening. Stina dobrze reagowała na łatwiejszy program treningowy jaki miała w zeszłym tygodniu i jesteśmy przekonani, że wkrótce znów będzie w świetnej formie. Teraz najważniejsze jest by odpoczęła, aby móc skoncentrować się na właściwych rzeczach" - powiedział trener Rikard Grip.

 

źródło: fis-ski.com

 

huk