rosja

W estońskim centrum narciarskim w Otepa trenują rosyjskie kady biegaczy narciarskich. Na zgrupowaniu przebywają tam kadry seniorskie i juniorskie, mają tam wszystko czego narciarzom biegaczom potrzeba - informuje Rosyjska Federacja Biegów Narciarskich na swojej stronie  flgr.ru.

 

Opróćz tras nartorolkowych, ścieżek rowerowych i malowniczego jeziora, w ośrodku znajdują się także sale gimnastyczne, siłownie, boiska sportowe i wiele innych "atrakcji" potrzebnych biegaczom narciarskim do życia.

 

Grupa trenera Markusa Kramera trenuje tam od 11 do 20 czerwca, by następnie przenieść się do niemieckiego Oberhoff, gdzie zostaną przeprowadzone badania kontrolne. W skład grupy wchodzą:  Ewgenij Bjełow, Aleksander Legkow, Aleksander Panżiński, Aleksiej Pjetuchow, Petr Sedow, Sergiej Turyszew, Sergieuj Ustjugow, Julia Biełorukowa, Natalia Matwjejewa, Anastasia Sedowa i Julia Czekaljewa.

 

Żeńska grupa Daniła Akimowa będzie trenować w Estonii do 29 czerwca, jej skład to : Anna Medwjedjewa, Alisa Żambałowa, Jana Kirpiczenko, Olga Carewa i Anastasia Docenko ( w tej kolejności od lewej na zdjęciu poniżej). Jelena Soboljewa, także trenująca pod okiem trenera Akimowa, dojedzie do Otepaa w terminie późniejszym, Jelena zdaje egzaminy państwowe na swoje uczelni.

 

rosja

 

Od 13 czerwca w narciarskim centrum przebywa także kadra młodzieżowa trenowana przez trenera Jurija Borodawko. Rosyjscy juniorzy odbędą tam dwa zgrupowania, w czerwcu i kolejne w lipcu.

 

Przypomnijmy, że do Otepaa zawita także nasza kadra A, oraz kadra MIX - juniorsko młodzieżowa.

 

kace