kowalczyk

Kolejna porcja informacji i ciekawostek ze świata biegów narciarskich, zapraszam. Co dzieje się na austriackich lodowcach, kto i gdzie biega na nartach, zmiany w zawodowych teamach i jeszcze więcej ciekawostek z świata biegów.

 

Blinkfestival z wielkimi gwiazdami na starcie!

Największy, letni festiwal biegów narciarskich i biathlonu rozgrywany w Norwegii w tym roku odbędzie się w dniach 26-29 lipca. Organizatorzy już teraz zapowiadają start takich gwiazd jak : Petter Northug, Marit Bjoergen, Martin Johsrud Sundby, Hedi Weng, Sergiej Ustiugow, Charlotte Kalla, Livo Niskanen  i Krista Parmakoski. W zeszłym roku w zawodach brał udział Maciej Staręga (jego relacja w powiązanych artykułach poniżej), w tym roku cała, męska część polskiej kadry olimpijskiej w ramach projektu Życie na Biegówkach planuje start w festiwalu.

 

Justyna Kowalczyk poza Team Santander.

Team Santander ogłosił skład na sezon 2017/2018, brakuje w nim między innymi Johana Olssona i Justyny Kowalczyk. Utytułowany Szwed zakończył karierę, Justyna Kowalczyk skupia wszystkie swoje siły na przygotowaniach do Igrzysk Olimpijskich w Pyeongchang i biegu na 30km stylem klasycznym, co nie oznacza jednak całkowitej rezygnacji ze startów w cyklu Visma Ski Classic, Polka wraz z trenerm, Aleksandrem Wierietelnym zastanawiają się nad startem w Biegu Wazów.  

Skład Team Santander 2017/2018 :

- Kari Vikhagen Gjeitnes

- Tord Asle Gjerdalen

- Andreas Nygaard

- Oyvind Moen Fjeld

- Anders Aukland

- Oscar Kardin

 

Narty, narty, narty!

Przerwa od nart nie może być zbyt długa – pokazują zgodnie wszyscy czołowi biegacze narciarscy na świecie. Kolejni zawodnicy, całe reprezentacje wybrali się na zgrupowania na śniegu.

 

Petter Northug pierwsze zgrupowanie wysokościowe rozpoczął we włoskim Livigno, aby następnie przenieść się na treningi na nartach na Passo Dello Stelvio. Na włoskim lodowcu można też spotkać reprezentantów Niemiec.

 

Justyna Kowalczyk co roku na treningi techniki i wytrzymałości tlenowej wybiera lodowiec Dachstein. W przygotowaniach do Igrzysk Olimpijskich tą samą drogą poszła cała kadra A-MIX oraz reprezentanci Słowenii i Czech.  Po zgrupowaniu w Austrii naszą mistrzynię będzie można spotkać w Tatrach, kto spróbuje dotrzymać jej kroku?

 

Męska część reprezentacji Szwecji na pierwsze w tym sezonie przygotowawczym treningi na nartach wybrała krajowe zgrupowanie w Riksgransen. Kobieca część kadry dokonała mniej oryginalnego wyboru i trenują w Sognefjellet, gdzie spotkać można również Norwegów, kadrę Szwajcarii i Kerttu Niskanen

 

Arkadiusz Posiadała

 

Na zdjęciu Justyna Kowlaczyk, foto. oficjalny profil zawodniczki na FB