klaebo

Nowy autorski przegląd prasy Arka Posiadały, czyli co dzieje się w światowych biegach narciarskich. Jak i gdzie trenują oraz ciekawostki z życia zawodników. Dzisiaj część pierwsza. Zapraszamy.

 

 

Brytyjczycy trenują z …. Norwegami!

Pisząc tylko tyle można by pomyśleć, że to nic nowego i w przypadku panów Andrew Musgrave’a i jego imiennika Young’a, którzy trenowali w Norwegii już od dłuższego czasu z popularnymi norweskimi teamami to niewielka zmiana, jednak teraz ich rodzimy związek narciarski poszedł krok dalej i podpisał umowę współpracy z Lillehammer Skiklub i do Skandynawii wysłał większą kadrę, zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Więcej informacji o wyżej wspomnianej współpracy, testach przed okresem przygotowań i pierwszych treningach brytyjskiej kadry w Norwegii możecie znaleźć na Facebook’u British Nordic Ski Team i we vlogu : TUTAJ

 

Klaebo i jego koledzy z kadry Norwegii odpoczywają w Dubaju.

Pisząc o vlogach tematyki biegów narciarskich nie sposób nie wspomnieć o Johannesie Hoesflot Klaebo. Młoda gwiazda biegów narciarskich od zeszłego sezonu narciarskiego regularnie nagrywa filmy na popularny YouTube. W zeszłym tygodniu na jego kanale pojawiła się relacja z wyjazdu do Dubaju. Jest plaża, dobra zabawa, zakupy i na trening też znalazł chwilę, ba! Pobiegał nawet na nartach! I to nie po plaży, a po śniegu, w tunelu.  Kanał Johannesa : TUTAJ

Na zdjęciu Klaebo w Dubaju, foto. profil zawodnika na FB

 

Rosyjski Krym?

W politykę nie wnikając grupa Yuriya Kaminskiego z Nikitą Kriukowem, Nikitą Stupakiem i Glebem Retywichem rozpoczęła pierwsze w tym sezonie przygotowawczym zgrupowanie właśnie na Krymie. Grupa Markusa Kramera z szerszym damsko-męskim składem w której znaleźli się między innymi Sergiej Ustiugow, Aleksiej Pietuchow i Julia Belorukowa na pierwsze zgrupowanie wybrali Hiszpanię, a konkretnie Majorkę, podobnie więc jak Norwegowie znajdują czas na odnowę i regenerację.

 

Johaug też trenuje!

Odbywająca karę za naruszenie przepisów antydopingowych jest non stop w treningu. Ostatnimi czasy podobnie jak Finn Hagen Krogh trenowała na nartach. Norweżka wybrała trasy narciarskie w Sognefjellshytta.

 

Francuscy sprinterzy.

 Pamiętacie wywiad z Baptiste Gros’em, jaki trzy sezony temu pojawił się na skipolu? Francuz zapowiadał w nim, że chce wraz z kolegami z kadry skupić się na treningu siłowym. To właśnie wtedy  francuska kadra zaliczyła największy postęp i od tej pory stanowią bardzo silną, znaczącą grupę w Pucharze Świata. „Team Poney” jak nazywają siebie wspomniani zawodnicy rozpoczął przygotowania do kolejnego sezonu od treningów na nartach w wysokich Alpach, u siebie, we Francji.

 

Arkadiusz Posiadała