rosja

Rosyjski biegacz narciarski Sergiej Ustjugow może wystartować na wszystkich dystansach Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Korei (Pjongczang 2018). Oczywiście jeżeli będzie gotowy - mówi prezydent Rosyjskiej Federacji Biegów Narciarskich Jelena Vjalbe.

 

 

 

Wiem, że na Igrzyskach zawodnicy uniwersalni powinni koncentrować się na tych dystansach, w których mają realne szanse na medal. Jednak jeżeli chodzi o lidera kadry to postąpię zgodnie z jego życzeniem. Jeżeli w czasie Igrzysk w Korei Sergiej będzie liderem sbornej i powie, że chce wystartować na wszystkich dystansach to tak będzie - mówi prezydent Vjalbe.

 

Do rosyjskiej olimpijskiej sbornej pretenduje 60 osób, do Pjongczang pojedzie 10 kobiet i 10 mężczyzn.

Miejsce w pierwszej trójce zawodów Pucharu Świata automatycznie daje miejsce w kadrze na Igrzyska Olimpijskie, podobnie jest w przypadku, jeżeli zawodnik dwukrotnie znajdzie się w pierwszej szóstce zawodów o kryształową kulę - kontynuuje Jelena Vjalbe- oczywiście bierzemy pod uwagę "specjalizację" naszych sportowców, jeżeli ktoś jest specjalistą np. w klasyku to będą brane pod uwagę jego wyniki w biegach tym stylem".

Prawda, ze chciałoby się mieć w Polsce taki wybór?

 

////////////////

Sergiej Ustjugow to drugi zawodnik klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2016/2017. W swojej karierze zdobył dotychczas sześć medali seniorskich Mistrzostw Świata i 11 razy wygrał zawody Pucharu Świata. W swojej kolekcji ma także cztery medal z Mistrzostw Świata U-23 (młodzieżowców) oraz sześć medali Mistrzostw Świata Juniorów.

 

qbs