ikka

Po sezonach zimowych czas na pewne modyfikacje w kadrach i sztabach szkoleniowych. Nie tylko w reprezentacji Polski doszło do roszad. W Czeskich biegach narciarskich nowym trenerem został Ikka Jarva.

 

Ikka Jarva został trenerem czeskiego zespołu. Jarva spędzi z zespołem 150 dni w roku oraz będzie wspierany przez innych czeskich trenerów, którzy będą odpowiedzialni za codzienne przygotowania.

"Nasi czescy trenerzy przeprowadzą codzienne szkolenie,natomiast Ikka będzie odpowiedzialny za ogólny plan szkolenia, strategię i wprowadzenie nowych pomysłów", powiedział szef Lukas Sacher.

 

Ikka Jarva ma dołączyć do reprezentacji już w maju na pierwszy obóz przygotowawczy. "Po 13 latach pracy w charakterze trenera narciarstwa biegowego w Finlandii czuję się naprawdę podekscytowany współpracą z czeskim zespołem. Jest wielu młodych sportowców i młodych trenerów, więc msimy włożyć dużo wysiłku i ciężkiej pracy, która jest jedynym sposobem na sukces naszego sportu. Chciałbym aby trenerzy i sportowcy z Czech znaleźli swój sposób na sukces".- powiedział Jarva dla Czech Ski Team.

 

Natalia Surdyka