podmenu

 

Ankieta

tymczasowy brak ankiety 7 - termin głosowania minął

Biegi narciarskie świat

rosja

Rosjanie oburzeni wycofaniem Norwegów z PŚ: To brak szacunku dla innych narodów

Decyzja Norweskiego Związku Narciarskiego o wycofaniu tamtejszych biegaczy z zawodów kończących Puchar Świata w Kanadzie i USA sprawiła, że pewny triumfu w klasyfikacji generalnej jest już Alexander Bolshunov. Rosjanie krytykują jednak decyzję konkurencyjnej federacji.

Komentarzy: 0

2020-03-12 18:25

Czytaj więcej
frida

PŚ: Biegacze ze Szwecji nie wystąpią w kończących sezon zawodach w Quebecu i Canmore

Szwedzki Związek Narciarski postanowił nie wysyłać narciarzy reprezentacji narodowych na zawody kończące sezon Pucharu Świata w Canmore w dniach 20-22 marca - poinformowała federacja w środowym komunikacie, opublikowanym na własnej stronie internetowej. Do kraju wrócą także sprinterzy, którzy byli już w Quebecu i mieli wystartować w sobotę.

Komentarzy: 0

2020-03-12 18:16

Czytaj więcej
andersson

Szwedcy biegacze narciarscy nie przejmują się koronawirusem

Koronawirus paraliżuje świat biegów narciarskich. Standardem staje się już brak kibiców na trasach biegowych podczas rozgrywania zawodów, a we Włoszech biegi zostały całkowicie zabronione. Ze spokojem do sytuacji podchodzą zapytani o ten temat szwedcy zawodnicy.

Komentarzy: 0

2020-03-11 18:01

Czytaj więcej
a

PŚ: Norwegowie zakończyli sezon z powodu koronawirusa, Bolshunov triumfatorem Pucharu Świata!

Reprezentacja Norwegii w biegach narciarskich, z powodu epidemii koronawirusa, nie weźmie już udziału w żadnych zawodach w tym sezonie. To oznacza, że pewny zwycięstwa w końcowej klasyfikacji generalnej Pucharu Świata jest Rosjanin Alexander Bolshunov.

Komentarzy: 0

2020-03-11 17:34

Czytaj więcej
bieg piastow

Koronawirus paraliżuje świat narciarstwa klasycznego

Stale rośnie liczba zarażonych oraz ofiar śmiertelnych z powodu koronawirusa. W Polsce odwołane zostały imprezy masowe, a część z nich odbędzie się bez udziału publiczności. Nie inaczej jest we Francji oraz najbardziej dotkniętymi epidemią Włochami, w których władze także wprowadziły stanowcze działania zapobiegające rozprzestrzenianie się wirusa.

Komentarzy: 0

2020-03-10 18:08

Czytaj więcej
frida

Frida Karlsson zadowolona po odniesieniu pierwszego zwycięstwa w Pucharze Świata

Zaledwie 20-letnia Frida Karlsson była sensacyjną zwyciężczynią biegu masowego na 30 km stylem klasycznym w zawodach Pucharu Świata w Oslo. Szwedka, która była zawieszona przez swoją federację przez znaczną część sezonu z powodu anoreksji, nie ukrywała swojej radości po pokonaniu Therese Johaug.

Komentarzy: 0

2020-03-10 17:58

Czytaj więcej
johaug

PŚ: Therese Johaug zapewniła sobie końcowe zwycięstwo w Pucharze Świata

Mimo porażki na ostatnich metrach z Fridą Karlsson w biegu masowym na 30 km stylem klasycznym w Oslo, Therese Johaug zapewniła sobie zwycięstwo w Pucharze Świata w sezonie 2019/20. Dla Norweżki to już trzecia kryształowa kula dla najlepszej zawodniczki sezonu.

Komentarzy: 0

2020-03-10 17:54

Czytaj więcej
marcisz

MŚJ: Klasyfikacja medalowa Mistrzostw Świata Juniorów i U-23 w Oberwiesenthal

Trzy medale, w tym dwa srebrne oraz jeden brązowy to dorobek reprezentacji Polski, a dokładniej Izabeli Marcisz, na Mistrzostwach Świata Juniorów i U-23, które w dniach 29 lutego - 7 marca odbywały się w niemieckim Oberwiesenthal. Imprezę zdominowały kraje skandynawskie.

Komentarzy: 0

2020-03-09 17:17

Czytaj więcej
a

PŚ: Bolshunov najlepszy na 50 km klasykiem w Holmenkollen, Polacy nie startowali [WYNIKI]

Niedzielny bieg masowy mężczyzn zakończył weekend rywalizacji biegaczy narciarskich w ramach Pucharu Świata w Holemnkollen. Na dystansie 50 km stylem klasycznym najlepszy był lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Alexander Bolshunov. Polacy nie startowali.

Komentarzy: 0

2020-03-09 17:00

Czytaj więcej
frida

Frida Karlsson wygrywa 30-tkę w Oslo, Johaug pokonana na swoim terenie [WYNIKI]

Puchar Świata: Bieg na 30 kilometrów stylem klasycznym kobiet wygrywa 21 letnia Szwedka Frida Karlsson. Therese Johaug musiała uznać wyższość swojej młodszej o 11 lat rywalki.

Komentarzy: 4

2020-03-07 13:36

Czytaj więcej
norwegia

MŚJ: sztafeta U-23 (MIX) dla Norwegii [WYNIKI OFICJALNE]

Ostatnia konkurencja Mistrzostw Świata Juniorów i U-23 (młodzieżowcy) w Oberwiesenthal to sztafeta MIX w kategorii U-23. W sztafecie MIX startują dwie kobiety i dwóch mężczyzn z danego kraju. Złoto w dzisiajszym biegu zdobyli Norwedzy, przed Rosją i Włochami.

Komentarzy: 0

2020-03-07 12:04

Czytaj więcej
biegi narciarskie norwegia

PŚ: Zawody w Holmenkollen bez udziału publiczności!

W dniach 7-8 marca odbędą się kolejne zawody Pucharu Świata. Biegacze i biegaczki tymrazem będą rywalizować w biegach masowych stylem klasycznym w Holmenkollen. Po raz pierwszy w tym sezonie, z powodu panującego w Norwegii koronawirusa, zawody odbędą się bez udziału publiczności.

Komentarzy: 0

2020-03-06 20:24

Czytaj więcej
Zobacz więcej

Patronujemy - Patronujemy - Patronujemy

Bieg piastów Bieg Podhalański Bieg Jaćwingów Bieg Hetmański 14  lutego 2016 bieg lotnikow

Partnerzy - Partnerzy - Partnerzy

Biegi Górskie Winter Szus Beskidski Cross Tylko igrzyska Biathlon karpacz DZN Projektujemy, zakładamy, aranżujemy i pielęgnujemy ogrody z największą starannością. Szklarska Poręba Jamrozowa Polana Biegówki Bielsko polskie nartorolki partner nordiclife Encyklopedia sportu

Prawa autorskie © skipol.pl

S

k

l

e

p