podmenu

 

Ankieta

tymczasowy brak ankiety 7 - termin głosowania minął

Biegi narciarskie świat

skinder

PŚ w Davos: Sprinty stylem dowolnym z udziałem reprezentantów Polski [WYNIKI]

Rosie Brennan z e Stanów Zjednocznoych okazała się być najlepszą zawodniczką eliminacji. Monika Skinder pierwszy etap sprintów zakończyła na miejscu 17. Wśród meżczyzn z reprezentantów Polski tylko Maciej Staręga przebrnął eliminacje. Zwyciężył w nich Lukas Chanavat. 

Komentarzy: 4

2020-12-12 12:17

Czytaj więcej
fis logo

Kadłubowy Puchar Świata w biegach narciarskich w Davos [LISTY STARTOWE]

Wielu może się obruszyć i pewnie to zrobi na widniejące w tytule określenie "kadłubowy". Jednak nie można inaczej traktować zawodów Pucharu Świata, gdzie tak wiele nacji nie wystawiło swoich ekip. Czyli zapraszamy na Puchar Świata kategorii B w szwajcarskim Davos, gdzie w weekend odbęda się sprinty stylem dowolnym (sobota) i biegi dystansowe stylem dowolnym (niedziela). W zawodach wystartują nasze kadry trenerów Martina Bajcicaka i Luaksa Bauera.

Komentarzy: 5

2020-12-11 20:04

Czytaj więcej
alpencup

OPA Alpen Cup: Dobry występ juniorów w niedzielnych zawodach w Urlichen [ WYNIKI ]

W niedzielę w szwajcarskim Urlichen odbyły się biegi dystansowe stylem dowolnym w ramach Pucharu Kontynentalnego OPA Alpen Cup. Miejsca w pierwszej dwudziestce zawodów juniorskich zajęli Sebastian Bryja, Robert Bugara i Łukasz Gazurek.

Komentarzy: 8

2020-12-06 16:16

Czytaj więcej
alpencup

Kadra A mężczyzn oraz kadra młodzieżowa startuje w szwajcarskim Urlichen. Dzisiaj sprinty łyżwą [OFICJALNE WYNIKI]

Szwajcarskie Urlichen jest gospodarzem pierwszych w tym roku zawodów Pucharu Kontynentalnego OPA Alepn Cup w biegach narciarskich. W rozgrywanych dzisiaj sprintach stylem dowolnym startuje nasza kadra A mężczyzn na czele z Kamilem Burym i Maciejem Staręgą oraz kadra młodzieżowa.

Komentarzy: 8

2020-12-05 11:52

Czytaj więcej
bury

Ruka Triple wygrywa Johannes Klaebo. Dominik Bury 51 [WYNIKI]

Finał Ruka Triple czyli bieg pościgowy na dystansie 15 kilometrów stylem dowolnym łyżwą to ostatni bieg trzydniowych zawodów w rozpoczynających Puchar Świata w biegach narciarskich. Na starcie stanęła dwójka naszych biegaczy Dominik Bury i Mateusz Haratyk. Maciej Staręga nie stanął na starcie.

Komentarzy: 10

2020-11-29 13:49

Czytaj więcej
johaug

Bieg pościgowy na koniec Ruka Triple wygrywa Therese Johaug [WYNIKI]

Ostatni akcent pierwszych zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich w sezonie 2020/2021 to biegi pościgowe stylem dowolnym, w którym zawodniczki i zawodnicy pobiegną tzw metodą Gundersena, czyli wg czasów z poprzednich dwóch biegów. Jako pierwsza wystartuje liderka biegu a za nią z czasowymi stratami reszta. Ruka Triple wygrywa zawodniczka, która pierwsza dobiegnie do mety.

Komentarzy: 0

2020-11-29 12:49

Czytaj więcej
skinder

Biegi klasykiem w Ruka wygrywają Therese Johaug i Johannes Klaebo. Najlepsza z Polek Monika Skinder na 47 miejscu, Dominik Bury 51 [WYNIKI]

Drugi dzień rywalizacji inauguracyjnych zawodów Pucharu Świata w fińskiej Ruka to biegi stylem klasycznym kobiet na dystansie 10km i mężczyzn na 15km. Na starcie biegu kobiet staneły Monika Skinder, Weronika Kaleta i Magdalena Kobielusz.

Komentarzy: 10

2020-11-28 11:07

Czytaj więcej
skinder

Monika Skinder otwiera sezon Pucharu Świata w biegach narciarskich 16 miejscem w sprincie. Reszta naszych bez punktów [WYNIKI]

Sprinty stylem klasycznym otwarły dzisiaj w Ruka sezon Pucharu Świata w biegach narciarskich. Świetne miejsce w sprincie kobiet wywalczyła dzisiaj Monika Skinder z Tomaszowa Lubelskiego zajmując 16 miejsce, najlepsze w swoich dotychczasowych występach w Pucharze Świata. Reszcie naszych zawodniczek i zawodników nie udało się niestety awansować z kwalifikacji.

Komentarzy: 15

2020-11-27 15:07

Czytaj więcej
fis logo

Puchar Świata w biegach narciarskich! Start jutro, zaczynamy sprintami klasykiem [LISTY STARTOWE]

Jutro zawodami Ruka Triple rozgrywanymi w fińskiej Ruce startuje Puchar Świata 2020/21 w biegach narciarskich. Na starcie kwalifikacji sprintu zobaczymy ósemkę naszych reprezentantów.

Komentarzy: 0

2020-11-26 18:03

Czytaj więcej
johaug

Therese Johaug pewnie wygrywa klasyczną 10-tkę w Beitostoelen. Bieg mężczyzn wygrywa Mikael Gunnulfsen [WYNIKI]

Przedsezonowe zawody w norweskim w Beitostoelen to ostatni sprawdzian norweskiej kadry przed startem Pucharu Świata w biegach narciarskich. Impreza, w której zwykle startowała spora grupa zawodników zagranicznych w tym roku jest wewnętrzną sprawą Norwegów, a zawodników reprezentujących inne kraje można policzyś na palcach jednej ręki.

Komentarzy: 0

2020-11-21 11:47

Czytaj więcej
a

Przedsezonowe zawody w Olos wygrywają Natalia Neprajewa i Ivo Niskanen, Weronika Kaleta 15 [WYNIKI]

W fińskim Olos pierwotnie miały odbyć się zawody FIS, jako jedne z ostatnich w Skandynawii przed startem Pucharu Świata, jednak organizatorzy z powodu sytuacji związanej z koronawirusem zdecydowali się na ich odwołanie. Zamiast tego rozegrano nieoficjalne biegi kontrolne, w których w biegu kobiet wystartowały nasze kadrowiczki.

Komentarzy: 6

2020-11-15 15:54

Czytaj więcej
fis logo

Mistrzostwa Świata Juniorów i U-23 w Finlandii. Gospodarzami imprezy Vuokatti i Lahti

To już oficjalna wiadomość ze strony FIS. Odwołane w Zakopanem, Mistrzostwa Świata Juniorów i U-23 zostają oficjalnie przeniesione do Finlandii. Biegi narciarskie odbęda się w Vuokatti, a kombinacja norweska i skoki w Lahti.

Komentarzy: 1

2020-11-14 11:45

Czytaj więcej
Zobacz więcej

Patronujemy - Patronujemy - Patronujemy

Bieg piastów Bieg Podhalański Bieg Jaćwingów Bieg Hetmański 14  lutego 2016 bieg lotnikow

Partnerzy - Partnerzy - Partnerzy

Biegi Górskie Winter Szus Beskidski Cross Tylko igrzyska Biathlon karpacz DZN Projektujemy, zakładamy, aranżujemy i pielęgnujemy ogrody z największą starannością. Szklarska Poręba Jamrozowa Polana Biegówki Bielsko polskie nartorolki partner nordiclife Encyklopedia sportu

Prawa autorskie © skipol.pl

S

k

l

e

p