podmenu

 

Ankieta

tymczasowy brak ankiety 7 - termin głosowania minął

Biegi narciarskie świat

marcisz

TdS: Svahn zwyciężyła w biegu masowym klasykiem, pierwsze punkty Marcisz [WYNIKI]

W sobotę w szwajcarskim Val Müstair odbywa się drugi etap cyklu Tour de Ski. W biegu masowym stylem klasycznym, na dystansie 10 km najlepsza okazała się Szwedka Linn Svahn. Najlepsza z Polek Izabela Marcisz zajęła 29. miejsce.

Komentarzy: 6

2021-01-02 13:05

Czytaj więcej
Starega

TdS: Punkty Staręgi w sprincie w Val Müstair, Polki odpadły w kwalifikacjach [WYNIKI]

Od biegu sprinterskiego stylem dowolnym w szwajcarskim Val Müstair rozpoczyna się kolejna edycja cyklu Tour de Ski. Jedynym Polakiem, który zakwalifikował się do najlepszej "30" był Maciej Staręga. Do ćwierćfinałów nie udało się awansować żadnej z Polek, z których najlepsza była Weronika Kaleta. Kwalifikacje przebrnęła za to trenująca z polską kadrą, Łotyszka Patrycja Eiduka.

Komentarzy: 9

2021-01-01 09:59

Czytaj więcej
TDS

Tour de Ski startuje jutro sprintami stylem dowolnym w Val Mustair [LISTY STARTOWE]

Nowy Rok biegacze narciarscy zaczynają z przytupem, czyli kwalifikacjami sprintu indywidualnego w szwajcarskim Val Mustair. Na starcie zobaczymy ósemkę naszych reprezentantów, trzy kobiety i pięciu mężczyzn.

Komentarzy: 4

2020-12-31 18:33

Czytaj więcej
northug_biegi_narciarskie_norwegia

Petter Northug skazany na siedem miesięcy więzienia!

Wielokrotny mulitmedalista Igrzysk Olimpijskich oraz Mistrzostw Świata, został skazany na siedem miesięcy więzienia za brawurową jazdę samochodem i posiadanie narkotyków. 

Komentarzy: 0

2020-12-21 21:18

Czytaj więcej
skinder

Puchar Świata: Team Sprinty na zakończenie rywalizacji w Dreźnie [WYNIKI]

Drugi dzień rywalizacji w ramach Pucharu Świata to team sprinty. Polki wystąpiły w składach Weronika Kaleta i Monika Skinder jako drużyna I i Magdalena Kobielusz z Izabelą Marcisz. Niestety nasze zawodniczki nie awansowały do biegu finałowego. Zwyciezcami Team sprintów zostały zespołySzwajcarii i Rosji. 

Komentarzy: 2

2020-12-20 12:55

Czytaj więcej
rucka

Slavic Cup: Biegi interwałowe stylem dowolnym [WYNIKI]

Drugi dzień Slavic Cup to biegi stylem dowolnym na dystnsach. Na dystansie 10 km najlepsza była Patrycija Eiduka. Wśród mężczyzn zwyciężył Czech Petr Knop. 

Komentarzy: 14

2020-12-20 12:27

Czytaj więcej
kaleta

Slavic Cup: Zwycięstwa Eiduki i Pepene, Karolina Kaleta i Eliza Rucka na podium [WYNIKI]

Biegami stylem klasycznym w Zakopanem rozpoczął się nowy sezon Slavic Cup, zawodów rangi Pucharu Kontynentalnego. Na dystansie 5 km wśród kobiet najlepsza była trenująca z polską kadra Łotyszka Patrycja Eiduka. Pozostałe miejsca na podium zajęły Karolina Kaleta oraz Eliza Rucka. Wśród mężczyzn na dystansie dwukrotnie dłuższym zwyciężył Rumun Paul Constantin Pepene, a najlepszy z Polaków Kacper Antolec był 7.

Komentarzy: 5

2020-12-19 13:16

Czytaj więcej
a

PŚ: Punkty Moniki Skinder i Weroniki Kalety w biegu sprinterskim w Dreźnie [WYNIKI]

W ten weekend w Dreźnie odbywają się ostatnie w tym roku zawody Pucharu Świata. W sobotę rywalizacja odbywa się w sprincie stylem dowolnym, a kwalifikacje udanie przebrnęły Weronika Kaleta i Monika Skinder, które ostatecznie rywalizację zakończyły na ćwierćfinałach. Nie udało się to żadnemu z Polaków, z których najlepszy był Maciej Staręga.

Komentarzy: 8

2020-12-19 12:50

Czytaj więcej
klaebo

Johannes Hoesflot Klaebo rozważa rezygnację z udziału w Mistrzostwach Świata

Trzykrotny mistrz olimpijski w biegach narciarskich Johannes Hoesflot Klaebo rozważa rezygnację z udziału w mistrzostwach świata, które odbędą się w dniach 24 lutego - 7 marca w niemieckim Oberstdorfie. 24-latek boi się zarażenia koronawirusem.

Komentarzy: 1

2020-12-16 18:28

Czytaj więcej
bolszunow

Bolszunow wyrównał rekord w wygranych biegach długodystansowych w jednym roku

Niedzielne zwycięstwo Aleksandra Bolszunowa w Davos było ósmym triumfem Rosjanina w biegu długodystansowym w ramach Pucharu Świata w 2020 roku. 23-latek powtórzył tym samym rekordowe osiągnięcie Norwegów Bjoerna Daehlie oraz Martina Jonsruda Sundby'ego.

Komentarzy: 0

2020-12-16 17:59

Czytaj więcej
kaleta

Podium naszych juniorek w Seefeld w zawodach FIS, kaleta druga, Kukuczka trzecia [WYNIKI]

Trochę w cieniu zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich rozgrywanego w Davos "juniorska" cześć kadry trenera Bajcicaka startowała w zawodach FIS w austriackim Seefeld. I to z jakim skutkiem!

Komentarzy: 0

2020-12-13 18:14

Czytaj więcej
marcisz

PŚ Davos: Brennan i Bolshunov najlepsi stylem dowolnym, Polacy bez punktów [WYNIKI]

Biegi interwałowe stylem dowolnym kończą dwudniową rywalizację w ramach Pucharu Świata w szwajcarskim Davos. Na dystansie 10 km najszybsza, podobnie jak wczoraj, była Amerykanka Rosie Brennan. O 5 km dłuższy dystans pokonali mężczyźni, wśród których zwyciężył Rosjanin Alexander Bolshunov. Bliscy zdobycia punktów byli Dominik Bury i Izabela Marcisz, którzy zajęli odpowiednio 34. oraz 35. miejsce.

Komentarzy: 10

2020-12-13 11:41

Czytaj więcej
Zobacz więcej

Patronujemy - Patronujemy - Patronujemy

Bieg piastów Bieg Podhalański Bieg Jaćwingów Bieg Hetmański 14  lutego 2016 bieg lotnikow

Partnerzy - Partnerzy - Partnerzy

Biegi Górskie Winter Szus Beskidski Cross Tylko igrzyska Biathlon karpacz DZN Projektujemy, zakładamy, aranżujemy i pielęgnujemy ogrody z największą starannością. Szklarska Poręba Jamrozowa Polana Biegówki Bielsko polskie nartorolki partner nordiclife Encyklopedia sportu

Prawa autorskie © skipol.pl

S

k

l

e

p