podmenu

 

Ankieta

Kto z reprezentacji Polski zaskoczył Cię najbardziej pozytywnie w tym sezonie?

Biegi narciarskie świat

RELACJE PRASOWE O INAUGURACJI PŚ

Nagłówki prasowe polskich gazet nie są zbyt pochlebne po występie naszych biegaczy w Dusseldorfie. Patrząc na wyniki trudno nie przyznać, że jest w tym trochę racji. Jeśli chodzi o występ mężczyzn to ma to pewne podstawy. Dwaj doświadczeni zawodnicy, a nie zdołali przygotować się odpowiednio do startu, efektem czego był bardzo słaby występ. Natomiast trzeba stanąć w obronie naszych kobiet. Nikt nie wspomniał, że to ich debiut w Pucharze Świata. Dziewczyny będą mogły pokazać na co je stać, wszak PŚ dopiero się rozpoczął…Niżej parę tytułów z prasy: „PŚ: słaby początek sezonu Polaków” „PŚ: Polki na końcu stawki” „PŚ w biegach: Nieudany występ Polaków” „PŚ: historyczne triumfy, Polacy daleko”[…]W kwalifikacjach biegu sprinterskiego kobiet (800 m techniką dowolnym) wystartowały dwie polskie zawodniczki oraz dwóch naszych reprezentantów (1500 m techniką dowolną).[…]W kwalifikacjach biegu sprinterskiego kobiet (800 m techniką dowolnym) wystartowały dwie polskie zawodniczki oraz dwóch naszych reprezentantów (1500 m techniką dowolną). Polki spisały się bardzo słabo. Kornelia Marek zamknęła stawkę 58 zawodniczek, zaś Sylwia Jaśkowiec była 55. […] Jaśkowiec straciła do zwyciężczyni kwalifikacji 11,04 sek. zaś Marek 13,77 sek. Nie startowała nasza najlepsza biegaczka - Justyna Kowalczyk. […] Słabo spisali się Janusz Krężelok i Maciej Kreczmer. Ten pierwszy był 68. ze stratą 16,79 sek. do Wenzla. Nieco lepszy wynik uzyskał Kreczmer, który został sklasyfikowany na 63. pozycji (strata 14,69 sek.).Tak wystep naszych reprezentantów skomentował onet.pl.Można oczywiście i tak, tylko szkoda, że nie ma wzmianki o zejściu z gór, i o przygotowywaniu się do startów dopiero za 3 tygodnie.

Autor: MiEteK
Źródło: pap/onet/w

Komentarzy: 0

2007-10-30 21:39

Czytaj więcej

Księga rekordów Worldloppet

Worldloppet Międzynarodowa Federacja Maratonów Narciarskich wydała właśnie książkę z okazji 30-lecia istnienia. Książka zatytułowana Worldloppet 30 lat narciarstwa na świecie to prawdziwy skarb dla wszystkich miłośników biegów narciarskich zwłaszcza długodystansowych. Książka ta zawiera kilka rys historyczny organizacji od założenia w 1978r, bogatą statystykę listę zwycięzców i Mistrzów Świata oraz wyszczególnione opisy biegów Worldlopped. Książka będzie dostępna w każdym biurze zawodów Worldloppet w cenie 10€, a także w sekretariacie Worldloppet w sprzedaży wysyłkowej w cenie wyższej o ok. 7€.

Autor: huk
Źródło: FIS

Komentarzy: 0

2007-10-28 20:44

Czytaj więcej

PŚ Duesseldorf 27-28.2007

Pierwsze zawody PŚ za nami. W sobotę i niedzielę na trasach usypanych (w piątek wieczorem jeszcze trasy nie było sic!)w mieście rywalizowali po raz pierwszy w tym sezonie biegacze narciarscy.Z naszych reprezentantów startowali Sylwia Jaśkowiec i Kornelia Marek, oraz Janusz Krężelok i Maciej Kreczmer.Trenerzy nie spodziewali się cudów, jak powiedział nam trener Wiesław Cempa, zawodnicy przyjechali na start prosto z Włoch z treningów wysokogórskich i formę szykują dopiero na nastepne starty PŚ za miesiąc. pełne wyniki w załącznikach:

Autor: kace
Źródło: FIS

Komentarzy: 0

2007-10-28 20:23

Czytaj więcej

START PUCHARU śWIATA

Gotowi…do startu..start:Puchar Świata w Biegach Narciarskich i w Narciarstwie Alpejskim w blokach startowych. Dzisiaj rozpoczną się edycje 2007/2008 Pucharów Świata w Biegach Narciarskich i w Narciarstwie Alpejskim w Dusseldorfie(GER) i w Solden(AUT). W Solden, gdzie panują świetne warunki narciarskie w porównaniu do zeszłorocznych, kiedy to ciepły deszcz zmył śnieg, wszystko jest gotowe do dziesiątej edycji Pucharu Świata Audi FIS rozpoczynającej tegoroczny cykl PŚ. W tym roku pogoda była łaskawsza dla organizatorów, którym dzięki chłodnemu frontowi przynoszącymi także opady śniegu i urządzeniom zaśnieżającym udało się zgromadzić sporo śniegu. Taka mieszanka sztucznego i naturalnego śniegu sprawia, że stok, na którym zostanie rozegrany slalom gigant są znakomicie przygotowane. „Stok wygląda wspaniale” skomentował Hans Pieren dyrektor techniczny stoku Rettenbach w Solden. Dodał: „Dziś wieczorem prace powinny być ukończone w 90%. Mamy wystarczająco dużo śniegu i to dobrej jakości. Nawet jeżeli w weekend będzie trochę cieplej nie powinno być problemu z rozegraniem zawodów.” Puchar Świata Veissmann FIS po raz szósty rozpocznie się w Dosseldorfie. Ponad 150 zawodników z 20 krajów będzie walczyć o pierwsze w tym sezonie punkty. Oboje zwycięzcy PŚ z sezonu 2006/2007 Virpi Kuitunen(FIN) i Tobias Angerer(GER) a także Jens Arne Svartedal(NOR) zwycięzca PŚ w sprincie i „Mr Dusseldorf” Peter Larsson(SWE) czterokrotny zwycięzca inauguracyjnych zawodów w sprincie zapowiedzieli swój udział w zawodach.

Autor: huk
Źródło: FIS

Komentarzy: 0

2007-10-27 12:41

Czytaj więcej

Kolejna odsłona mydlanej opery w szwedzkiej kadrze narodowej.

W ostatnich doniesieniach na temat szwedzkiej kadry narodowej, Szwedzka Federacja Narciarska informuje, że Team Mekonomen (prywatny team złożony z braci Fredriksson, Bjorn’a Lind’a oraz Anders’a Sodergren’a) nie zostanie dopuszczony do startów w Pucharze Świata, dopóki zawodnicy nie podpiszą kontraktu, w którym zgadzają się na reprezentowanie sponsorów Federacji. Szwedzkie rozgłośnie radiowe podają gorszy scenariusz całej sprawy, mianowicie czwórka zawodników może zmienić obywatelstwo i startować dla innego kraju. To wydaje się jednak mało prawdopodobne i Szwedzi mają nadzieję, że nowy kierownik kadry, Gunde Svan zdoła nakłonić czołowych sprinterów do powrotu do kadry.

Autor: MiEteK
Źródło: fasterskier.com

Komentarzy: 0

2007-10-25 16:02

Czytaj więcej

Spotkanie zimowych dziennikarzy

Na corocznym spotkaniu Unii Dziennikarzy Narciarskich będącej częścią AIPS(Stowarzyszenia Dziennikarzy Sportowych), które miało miejsce w Ostersund(SWE) w dniach 15- 18 października, FIS był reprezentowany przez znamienite osobistości. Gospodarze MŚ w Biathlonie, które zaplanowane są na początek lutego 2008 w Ostersund serdecznie przywitali ponad 80 przedstawicieli mediów, przemysłu narciarskiego, komitetów organizacyjnych i dziennikarzy prowadzących forum. Oprócz prezentacji głównych tegorocznych imprez: MŚ w Biathlonie i Lotach Narciarskich w Obersdorfie(GER) zaprezentowano również MŚ w Narciarstwie Klasycznym Liberec 2009, „Worldlopped”, „Vasalopped” oraz najnowsze techniki wyrobu śniegu i wiele innych. Drugiego dnie był tak zwany „FIS Day” w czasie którego delegacja FIS-u na czele z Sahar Lewis Sekretarzem Generalnym przedstawiła udoskonalenia w przekazywaniu najświeższych informacji związanych z narciarstwem. Podczas gdy Dyrektor Marketingu i Komunikacji FIS przedstawiał udoskonalenia w różnorodnych sprawach, dyrektorzy PŚ w poszczególnych konkurencjach Narciarstwa Klasycznego Jurg Capol, Walter Hofer i Uli Wehling dyskutowali na temat rozwoju swoich dyscyplin.

Autor: huk
Źródło: FIS

Komentarzy: 0

2007-10-21 21:53

Czytaj więcej

Rocznica 70-lecia Złotej Narty – prologu II TdS

Wraz z rozpoczęciem drugiej edycji zawodów Viessmann FIS Tour de Ski w grudniu, impreza Złota Narta w Nowym Mieście na Morawie będzie obchodziła swoją 70-letnią rocznicę. Złota Narta jest najbardziej znaną imprezą narciarską organizowaną w Nowym Mieście i jednym z najstarszych wyścigów narciarskich w Republice Czeskiej i Europie. Pierwsza edycja miała miejsce 6-7 stycznia 1934 roku. Ufundował ją Sekretarz Czechosłowackiego Związku Narciarskiego, Josef Jílek, który zaprezentował nowe trofeum przedstawicielom Klubu Sportowego – Złotą Nartę Czeskich i Morawskich Gór. Jego celem było zmotywowanie młodych zawodników tą nową, atrakcyjną nagrodą. Zainspirowały go Parsenn Derby w Davos (SUI), które są najstarszymi zawodami w Alpach. Trofeum było przekazywane z roku na rok, a zawodnik, który wygrał trzykrotnie pod rząd lub pięciokrotnie główny bieg otrzymywał nagrodę na własność. Bohumil Kosour (1913 - 1997), który wygrywał w latach 1939, 1940, 1941, 1942 i 1949 jest jedynym zawodnikiem, który zatrzymał tytułowe trofeum. Klub Sportowy ufundował nową nagrodę od tego czasu – około 15 cm długą nartę wykonaną z 14-karatowego złota, razem z misternym wiązaniem. Począwszy od 1974, statut imprezy się zmienił i zwycięzca w kategorii mężczyzn w głównym biegu zatrzymuje trofeum Złotej Narty. „ Złota Narta była organizowana jako Puchar Świata FIS wielokrotnie, a teraz jest w dodatku imprezą rozpoczynającą Tour de Ski. Jesteśmy bardzo dumni z tego i mamy nadzieję, że wielu fanów biegów narciarskich przybędzie do Nowego Miasta świętować z nami 28-29 grudnia,” mówi Peter Honzl, prezes Komitetu Organizacyjnego.

Autor: MiEteK
Źródło: FIS

Komentarzy: 0

2007-10-20 17:00

Czytaj więcej

Gunde Svan twarzą Szwedzkiej Kadry Narodowej.

Podczas wczorajszej konferencji prasowej, Gunde Svan został przedstawiony jako nowy Główny Kierownik Szwedzkiej Kadry Narodowej. Źródła FasterSkier w Szwecji podają, że ta nominacja była bardzo zaskakująca. Svan rozpoczął swoją pracę natychmiast, będzie odpowiadał za kadry: juniorską, U23, męską i żeńską. Bengt Statin, obecny trener – koordynator będzie nadal pełnił swą funkcję, ale pod nadzorem Svana, który odpowiada ponadto za kontakt z mediami, PR, księgowanie, plany wyjazdów i generalną organizację. Jedyną istotną przyczyną tej zmiany, tak krótko przed startem Pucharu Świata jest zamieszanie, jakie otacza szwedzką kadrę od końca ostatniego sezonu. Czterej czołowi zawodnicy – Bjorn Lind, Anders Södergren, i obaj Fredriksson’owie – zrezygnowali z kadry narodowej, bojkotując zgrupowania oraz tworząc swój własny kompletny team łącznie z zapleczem technicznym. Federacja ma nadzieję, że Svan będzie zdolny do połączenia kadry przed rozpoczęciem Pucharu Świata. Gunde Svan jest powszechnie rozpoznawany jako jeden z największych biegaczy wszechczasów. Wygrywał 16-krotnie Mistrzostwa Świata i Igrzyska Olimpijskie, pięciokrotnie wygrywał w generalnej klasyfikacji Pucharu Świata. Zakończył swoją karierę w 1991 roku w stosunkowo młodym wieku 29 lat.FOTO:SVT

Autor: MiEteK
Źródło: FasterSkier.com

Komentarzy: 0

2007-10-19 09:37

Czytaj więcej

MARTIN KOUKAL-PRZED SEZONEM

Dokładnego planu na sezon Martin Koukal na razie nie ma.Z powodu operacji ramienia, której poddał się 1 czerwca ma spore zaległości treningowe.Zamierza te braki nadrobić w listopadzie i grudniu.Sezon planuje zacząć pod koniec grudnia w Novem Miestie na Moravie w ramach Tour de Ski. Reszta sezonu będzie zależeć od dyspozycji. Koukal kontuzji nabawił się na MŚ w Saporro, gdzie podczas biegu łączonego, upadł potrącony przez innego zawodnika, a kilku jadących za nim „wjechało” na niego. Nabawił się wybicia barku i zerwania przyczepów bicepsu.Sezon wprawdzie dokończył, a po rehabilitacji czuł się lepiej. Po rozpoczęciu przygotowań do nowego sezonu uraz znowu się odezwał, rezonans magnetyczny wykazał uszkodzenie mięśnia. Poddał się operacji i aż do września nie trenował. Jeździł na rowerze i łyżworolkach, biegał na i nogach.”Nogi mam wytrenowane lepiej niż w ubiegłym roku, ale siły w rękach nie mam” – powiedział zawodnik. Może nie wystartuje we wszystkich biegach TdS, ale chce wystartować w Jizerskej Padesatce.Po TdS ustalimy strategię na ten sezon – dodał. Początkowo w lecie myślał o Biegu Wazów, gdzie przed dwoma laty był czwarty, „ale to się okaże jak będzie z formą, może braknąć”. Pozytywną sprawą kontuzji było więcej czasu dla rodziny i rocznego syna Sebastiana, a także to, że w nadchodzącym sezonie nie ma Olimpiady, ani MŚ.”Mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie wszystko w porządku” powiedział myśląc o MŚ 2009 w Libercu. Obecnie będzie się koncentrował na drugiej części sezonu, a szczególnie pod koniec lutego na zawodach PŚ w Czechach. Tam, chciałbym dobrze pobiec,podbudować psychikę-dodał. Problemy związane z organizacją MŚ Liberec 2009 zna, „ale są wyolbrzymione i wierzę , że wszystko będzie OK”. W Jizerskiej Padesatce, chciał już kilkakrotnie wystartować i wierzy że w tym sezonie się to powiedzie.W przeszłości już kilkakrotnie startował w słynnych maratonach narciarskich.”Lubię ich specyfikę. Może mógłbym dzięki takim biegom dłużej kontynuować karierę- stwierdził dodając, że w najbliższym czasie nie zamierza dołączyć do towarzystwa narciarskich maratończyków. W 2011 roku MŚ będą w Oslo(FIN) na trasach w Hollmenkolen, gdzie nie może go zabraknąć. Do tego czasu nie ma o czym mówić, dodał

Autor: kace
Źródło: Sportovni Noviny(CZE)

Komentarzy: 0

2007-10-18 21:36

Czytaj więcej

MŚ LIBEREC 2009 czyli....CZESKI FILM

Lidove Noviny (Liberec, 16.10 – inf.własna) Ostatni ludzie w grupie wolontariuszy i zupełny brak komunikacji z nimi. Tak wygląda wg dzisiejszych Lidovych Novin sytuacja w KO na dzień dzisiejszy. Sytuacja jest jednak inna, liczba wolontariuszy na dzień dzisiejszy wynosi 1569 ludzi, w roku 2006 było ich 1740, odeszło więc ok.10%. List, który przew. KO Katerina Neumanova wysłała do wszystkich wolontariuszy z zespołu Liberec 2009, zaraz po swoim powołaniu , spotkanie sekcji Transport, planowane spotkanie sekcji Sport i Bezpieczeństwo, a także kontakt telefoniczny z wolontariuszami. Stworzenie zespołu, który będzie odpowiedzialny za wolontariat na czele z Denisem Tomaszem i Vandou Sulcovou. Takie są fakty, które pokazują stan przygotowań do mistrzostw, a nie jeden nieudokumentowany artykuł w gazecie. „Wszystkie podobne nieprawdziwe informacje wywołują u wolontariuszy wątpliwości. Przeszkadzają nam w pracy, komplikują ją , zmuszają nas do dementowania tych bzdur i uspokajania wolontariuszy. Artykuł, który ukazał się w gazecie nie ma nic wspólnego z faktami, jedynymi informacjami jakie podaje to wypowiedzi byłej anonimowej wolontariuszki i byłej pracownicy Teamu Liberec 2009 – powiedział Denis Tomas menager Teamu Liberec 2009. Zaraz po powołaniu na funkcję przew. KO , Katerina Neumanova, wysłała do wszystkich list, w którym podziękowała za współpracę i wezwała do dalszej pracy. Każdego dnia wysyła się e-maile i telefonuje do ludzi z Teamu. Sytuacja wygląda więc trochę jak w czeskim filmie, wszyscy mówią, a nikt nic z tego nie rozumie.

Autor: kace
Źródło: Lidove noviny/liberec 2009.com

Komentarzy: 0

2007-10-17 22:26

Czytaj więcej

XXI Puchar Prezydenta SKP-Rolki

Wyniki XXI zawodów nartorolkowych o Puchar Prezydenta SKP w Szczyrbskim Plesie.Mariusz Michałek, po raz drugi z rzędu zwycięzcą!Szkoda tylko, że kategoria seniorów to wewnętrzna sprawa zawodników z Polski.

Autor: kace
Źródło: w

Komentarzy: 0

2007-10-14 22:02

Czytaj więcej

NOWOśCI W TRANSMISJACH TV

 

W dniach 8-9 października 2007 dział marketingu FIS kierowany przez Christiana Knauth zorganizował drugie warsztaty dla realizatorów telewizyjnych dotyczące sposobu realizacji transmisji telewizyjnych biegów narciarskich. Jej celem było ukazanie optymalnych rozwiązań dla transmisji telewizyjnych z Pucharu Świata w biegach narciarskich i kombinacji norweskiej. Seminarium prowadzone przez Thomasa Strobla eksperta FIS ds. telewizji wraz z fachowcami z Austrii, Czech, Niemiec, Włoch, Norwegii, Szwecji i Szwajcarii oraz z przedstawicielami „Infront Italy” posiadacza praw do transmisji .W seminarium uczestniczyli z ramienia FIS m.in. Vegard Ulvang, Tiit Pekk, Jürg Capol i dyrektor PŚ w Kombinacji Norweskiej Uli Wehling. Jednym z głównych tematów seminariów była produkcja telewizyjna różnych zawodów zwłaszcza tych ze startu indywidualnego, które stwarzają najwięcej problemów przy realizacji wymagające specjalnego centrum telewizyjnego optymalizującego jakość produkcji. Następnie grupa ekspertów zaprezentowała przygotowaną oprawę graficzną zawodów. Kolejną sprawą było przekazywanie emocji za pomocą telewizji tak by widzowie czuli się jak gdyby oglądali zawody na żywo. W nadchodzącym sezonie PŚ będą próby poprawy tego elementu zwłaszcza podczas zawodów w Beitostoelen (NOR), których realizacja będzie się odbywać wg nowych eksperymentalnych kryteriów np. start zgodnie z rankingiem, ale z wydłużającą się przerwą pomiędzy zawodnikami(np. od 15 do 60 sekund). Inną możliwością lepszego przekazywania uczuć jest zastosowanie tak zwanej „loży lidera”w której aktualny lider oczekiwałby na kolejnych zawodników. Rozwiązanie to znane jest już m.in. z PŚ w Narciarstwie Alpejskim. „Seminarium to dostarczyło wspaniałej okazji do wymiany doświadczeń i opinii oraz dzielenia się posiadaną wiedzą. Jesteśmy wdzięczni wszystkim uczestnikom za aktywny szczery udział w dyskusji. Musimy teraz przedsięwziąć kroki, które pozwolą pokazać wszystkim widzom biegów narciarskich wspaniałe widowisko” podsumował Thomas Strobl.

Komentarzy: 0

2007-10-14 14:11

Czytaj więcej
Zobacz więcej

Patronujemy - Patronujemy - Patronujemy

Bieg piastów Bieg Podhalański Bieg Jaćwingów Bieg Hetmański 14  lutego 2016 bieg lotnikow

Partnerzy - Partnerzy - Partnerzy

Biegi Górskie Winter Szus Beskidski Cross Tylko igrzyska Biathlon karpacz DZN Projektujemy, zakładamy, aranżujemy i pielęgnujemy ogrody z największą starannością. Szklarska Poręba Jamrozowa Polana Biegówki Bielsko polskie nartorolki partner nordiclife Encyklopedia sportu

Prawa autorskie © skipol.pl

S

k

l

e

p