Ankieta

Kto z reprezentacji Polski zaskoczył Cię najbardziej pozytywnie w tym sezonie?

Biegi narciarskie świat

Sylwia 5.

26.02.2008, Malles, Val Venosta, Mistrzostwa Świata Juniorów i U23 w biegach narciarskich,10km CL obiet i 15km CL mężczyzn.Piatym miejscem Sylwii Jaśkowiec zakończył się dzisiejszy bieg na 10km klasykiem kobiet.Zwyciężyła Olga Tiagay z Rosji, przed Francuzką Aurore Cuinet i Finką Silją Tarvonen.Na 13 miejscu uplasowała się druga z naszych reprezentantek Kornelia Marek, Paulina Maciuszek zajęła 31 pozycję, a Anna Staręga była 43.Panowie startowali na 15km CL i tu wygrał , z dużą przewagą Czech Martin Jaks.Drugi na mecie Aleksiej Połtoranin zanotował ponad półminutową stratę, trzeci był Petter Eliassen z Norwegii.O występie naszych zawodników, nie ma co pisać, niech przemówią wyniki.

Autor: kace
Źródło: w

2008-02-27 00:05

Galewicz 22.

25.02.2008, Malles, Val Venosta, Mistrzostwa Świata Juniorów i U23 w biegach narciarskich,5km CL juniorki.Martyna Galewicz zajęła 23 miejsce w biegu na 5 km techniką klasyczną, tracąc do zwyciężczyni 59,4 sekundy.Kinga Bieszczad ukończyła bieg na 52 pozycji, a Justyna Mordarska była 67.Katarzyna Kubalok nie ukończyła biegu.Bieg zakończył się podwójnym zwycięstwem Norweżek, wygrała Therese Johaug, przed Flugstad Oestberg i Niemką Lucie Anger.wyniki w załączniku

Autor: kace
Źródło: w

Komentarzy: 7

2008-02-25 13:46

Jaśkowiec 3 w kwalifikacjach, ogólnie 13-sta.

24.02.2008, Malles, Val Venosta, Mistrzostwa Świata Juniorów i U23 w biegach narciarskich, sprinty młodzieżowców 1,3km F.Syliwa Jaśkowiec zajęła 3 miejsce w kwalifikacjach sprintu techniką dowolną.Kornelia Marek ze stratą do zwycięzczyni 7,86 sekundy zajęła 22 miejsce także awansując do ćwierćfinałów.Niestety naszym reprezentantkom nie udało sie awansować do półfinałów.Sylwia w swoim ćwierćfinale zajęła 3 miejsce tracąc do pierwszej 0,7sekundy.O dużym pechu może mówić Marcela Marcisz, która powtórzyła wczorajszy występ Andrzeja Leśnika zajmując 31 miejsce.Do awansu zabrakło jej 5 setnych sekundy!Ostatnia z naszych reprezentantek Paulina Maciuszek zajęła 39 miejsce.Mistrzynią Świata w sprincie została Vesna Fabjan ze Słowenii, pokonując w Finale A, Szwedkę Idę Ingemarsdotter i Finkę Mari Laukkanen.wyniki ,wyniki kwalifikacji i drabinka finałów w załącznikach

Autor: kace
Źródło: w

2008-02-24 17:31

Sprinty młodzieżowców.

24.02.2008, Malles, Val Venosta, Mistrzostwa Świata Juniorów i U23 w biegach narciarskich, sprinty młodzieżowców 1,3km F.Żaden z naszych reprezentantów nie przebrnął kwalifikacji.Miejsca naszych biegaczy to:Wojtek Biskup - 40Mariusz Hluchnik - 42Mariusz Michałek - 48Kamil Fundanicz - 55.Mistrzem Świata U23 w spincie został reprezentant Szwecji Robin Bryntesson, wyprzedzając Francuza Cirila Mirandę i Nikolaja Morilova z Rosji.wyniki i drabinka finałów w załączniku