Kto z reprezentacji Polski zaskoczył Cię najbardziej pozytywnie w tym sezonie?

Biegi narciarskie świat

pradun

Finalndia Hiihto: Lahti- Hollola- Lahti z udziałem Polaków [WYNIKI]

Finlandia Hiihto to kolejny bieg zaliczany do cyklu Worldloppet. Na głównym dystansie 50 kilometrów stylem klasycznym najlepiej z naszych zawodników pobiegł Andrey Pradun, który zajął 92. miejsce.

2019-02-23 21:18

W biegu łączonym Panów na dystansie 30 km (15 Cl + 15 F) zwycięzcą został Norweg, Sjur Roethe. Jedynym reprezentantem Polski, był dziś Kamil Bury, który został sklasyfikowany na miejscu 66.

Komentarzy: 5

2019-02-23 15:18

Drugą indywidualną konkurencją Mistrzostw Świata w konkurencjach klasycznych rozgrywanych w austriackim Seefeld są biegi łączone. Panie rywalizowały na dystansie 7,5km klasykiem i 7,5 km łyżwą. Bardzo dobry występ zanotowała Izabela Marcisz.

Komentarzy: 13

2019-02-23 12:58

Pierwsza konkurencja w biegach narciarskich Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym Seefeld 2019 to sprinty stylem dowolnym z udziałem siedmiorga naszych reprezentantów. W eliminacjach pań zobaczymy: Monikę Skinder, Izabelę Marcisz, Urszulę Łetochę i Weronikę Kaletę. W kwalifikacjach panów wystartują maciej Starega, kamil Bury i Dominik Bury.

Komentarzy: 23

2019-02-21 12:07

W dniach 2-12 marca w Krasnojarsku odbędzie się 27. edycja Zimowej Uniwersjady. Reprezentację Polski będzie tworzyć 42 sportowców-studentów, a wśród nich biegacze narciarscy. Cała szóstka kształci się na katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego.

Komentarzy: 15

2019-02-20 15:44

W austriackim Seefeld rozpoczęły się mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym. Jako pierwsi w kwalifikacjach do głównych zawodów stylem klasycznym rywalizowali zawodnicy, których ciężko szukać na listach uczestników zawodów Pucharu Świata. Na dystansie 5 km wśród pań zwyciężyła Honglian Meng, a wśród mężczyzn na 10 km triumfował Thibaut De Marre.