Johan Eliash szwedzki miliarder, właściciel grupy HEAD został dzisiaj wybrany na stanowisko Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).

Komentarzy: 2

2021-06-04 14:55

Nowa norweska propozycja, w Pucharze Świata nie kadry, a zawodowe teamy!

Wprawdzie sezon ogórkowy jeszcze nie rozkręcił się na dobre, a już mamy kolejną norweską propozycję mającą zwiększyć popularność biegów narciarskich na świecie. O co chodzi? W skrócie o rezygnacji z kadr narodowych i zastąpienie ich zawodowymi teamami na wzór Visma Ski Classic czy kolarskich tourów.

Czyli najpierw pomysł na likwidację stylu klasycznego ( więcej TUTAJ ) teraz pro teamy.

Komentarzy: 5

2021-05-06 14:40

Rada FIS, zgodnie z zaleceniem Grupy Roboczej ds. Zakazu Smarów Fluorowych, zatwierdziła odroczenie wprowadzenia zakazu używania smarów fluorowanych do rozpoczęcia sezonu 2021-22, rozpoczynającego się 1 lipca 2021 r - tak sytuacja wyglądała w październiku 2020. Czy coś się zmieniło w sprawie zakazu używania smarów fluorowych? O tym poniżej.

Komentarzy: 1

2021-04-12 14:40

Norweska legenda biegów narciarskich Bjoern Dahlie uważa, że powinno się zastanowić nad likwidacją stylu klasycznego w zawodach w biegach narciarskich. Nie zgadza się z nim Marit Bjoergen, ona z kolei jest za identycznym smarowaniem.

Komentarzy: 4

2021-03-30 15:14

11. miejsce Łukasza Gazurka w Alpen Cup w Pokljuce [WYNIKI] Zuzia Fujak 28.

W drugim dniu zawodów Pucharu Kontynentalnego rozgrywanego w słoweńskiej Pokljuce rywalizowano stylem klasycznym. Bardzo dobrze w biegu juniorów na dystansie 10km zaprezentował się zawodnik NKS Trójwieś Beskidzka Łukasz Gazurek, który zajął 11 miejsce ze stratą 46,3 sekundy do zwycięzcy.