lubawka

Rozpoczął się październik a to oznacza coroczny Sprawdzian biegowy w Lubawce. XXXIII edycja przyciągnęła wielu zawodników (nawet w najstarszych kategoriach seniora i seniorki) oraz kibiców. W bardzo dobrych warunkach zawodnicy rywalizowali na dystansach od 8 km do 100 metrów. Start pierwotnie planowany był na godzinę 10, lecz małe problemy techniczne, spowodowały 30 minutowe opóźnienie.

I tak o godzinie 10: 30 rozpoczęli seniorzy/juniorzy. Zwyciężył Artur Żebrowski  przed Mikołajem Misiem, na trzeciej pozycji uplasował się Adrian Gromyko. Jednak straty czasowe drugiego i trzeciego zawodnika były dosyć spore i wynoszą ponad trzy minuty.

W kategorii seniorek/juniorek zwyciężyła Marcela Marcisz, która wyprzedziła Klaudię Szpak o ponad minutę. Na trzeciej pozycji uplasowała się Karolina Maruszczak.

Kategoria juniora B to zwycięstwo Ireneusza Wierzbowskiego , który o 7,3 sekundy wyprzedził Krzysztofa Tschirch a brązowy medal powędrował do Dawida Woźniaka .

Wśród dziewcząt w tej samej kategorii dystans 5 km najszybciej pokonała Klaudią Wójcik  przed Joanną Koniuszy  oraz Marceliną  Badacz.

Marcon Zawół zwyciężył w juniorach C, drugi na mecie ze stratą ponad 20 sekund był Karol Kubańda a na trzeciej pozycji uplasował się Artur Bożek.

Wśród juniorek C zwyciężyła zawodniczka miszkowickiego klubu Weronika Przemyślak , przed klubową koleżanką Amelią Jęczmieniak  a na trzecim stopniu podium uplasowała się Ewa Gazur .

W najmłodszej kategorii ścigającej się na czas zwyciężył Konrad Badacz , który wyprzedził Bartłomieja Krawczyka o 27 sekund i o ponad minutę trzeciego na mecie Bartłomieja Szpargała.

Wśród dziewcząt zwyciężyła Klaudia Kulig , 17 sekund przed Kingą Mareczek i 44 sekundy Donatą Krajewską.

Po startach indywidulanych rozpoczęły się biegi ze startu wspólnego młodszych dzieci. Na dystansach od 1 km do 100 metrów. Rywalizacja ze startów wspólnych była bardzo zacięta, a młodzi zawodnicy przeżywali ogromnie udział w zawodach. Nie mówiąc już o rodzicach, którzy mocno dopingowali swoje pociechy i wydawać by się mogło że bardziej stresują się od swoich dzieci.

Okiem „organizatora” - sprawdzian w Lubawce to naprawdę świetna okazja do sprawdzenia swojej dyspozycji przed zbliżającym się sezonem zimowym, gdyż trasa jest bardzo wymagająca. Trenerzy i działacze Miszkowickiego klubu oraz Lubawskiej gminy od godzin porannych mocno się starali, aby wszystko było dobrze zorganizowane, lecz przez brak pomocy odpowiednich jednostek musieli „stawać na rzęsach”, aby ten sprawdzian się odbył. Dlatego tym większe brawa dla nich.

Mimo wszystko XXXIII edycja zakończyła się pomyślnie, przyjechało naprawdę wielu zawodników z całej Polski, a ogólna atmosfera była jak zawsze świetna. Teraz czas na analizę wyników i dalszą pracę, gdyż sezon zimowy już niedługo J.