MPS

30 kilomterów stylem dowolnym ze startu wspólnego to najdłuższy dystans Mistrzostw Polski Seniorów 2016 rozgrywanych na Polanie Jakuszyckiej. Złoty medal, trzeci już na tych mistrzostwach, zdobywa zawodnik UKS Rawa Siedlce Maciej Staręga. Czas zwycięzcy to 1:16:40h.

 

Z identycznym czasem 1:16:42 linię mety przecięli dwaj zawodnicy Jan Antolec z LKS Poroniec Poronin i Dominik Bury z MKS Istebna. Podobnie jak w biegu kobiet czekamy na rozstrzygnięcie fotofiniszu. Po analizie zdjęć z mety ( foto poniżej) srebrnym medalistą został Jan Antolec brąz dla Dominika Burego i jednocześnie tytuł Mistrz Polski Juniorów.

Kolejne lokaty dla:

4. Paweł Klisz - UKS Rawa Siedlce

5. Mateusz Chowaniak - UKS Regle Kościelisko

6. Kacper Antolec - LKS Poroniec Poronin. Kacper zdobywa jednocześnie srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów. Medal brązowy w tej kategorii wywalczył Wojciech Fojcik z NKS Trójwieś Beskidzka.

 

Trójka medalistów biegła razem od startu do mety, różnica pomiędzy nimi na całym dystansie nie wynosiła więcej niż dwie sekundy. Do 26 kilometra biegł z nimi Paweł Klisz, jednak ostatnie pięć kilometrów to już półminutowa strata. Mateusz Chowaniak stracił już minutę i dwadzieścia sekund. Srebrny medalista MP Juniorów, młodszy z braci Antolców Kacper stracił do Maciej Staręgi dwie minuty bez dwóch sekund. Kacper potwierdza aspiracje do kadry młodzieżowej. Siódme miejsce zajął 39 letni Bogusław Gracz z LKS Witów Mszana Górna. Boguś wygrał dzisiaj z zawodnikami kadry młodzieżowej, jak widać jest jak wino im starszy tym lepszy. Wojciech Fojcik  zajął ósme miejsce wygrywając jeszcze z zawodnikami młodzieżówki Bartłomiejem Ruckim i Kamilem Burym. Dziesiąte miejsce zajął najlepszy Polak w Biegu Piastów Daniel Iwanowski. Niespodzianką jest z pewnością 11 lokata Łukasza Kunca reprezentującego Regle Kościelisko.

 

Na koniec ciekawostka, na skipolu wczoraj ogłosiliśmy konkurs dotyczący dzisiejszych medalistów biegi. Wśród kilkudziesięciu odpowiedzi tylko jedna była dobra. Jakoś nikt nie stawiał na Macieja Staręgę!

 

foto

fotofinisz biegu mężczyzn, u góry Antolec, foto.datasport.pl

 

WYNIKI SENIOR                               WYNIKI JUNIOR

...