mpm

W ramach Mistrzostw Polski Seniorów rozegrano także Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, czyli zawody w kategorii U-23 dla zawodników urodzonych w latach '95'94'93.  Złote medale zdobyli Urszula Łętocha z LKS Wiśniowa Osieczany i Kamil Bury z MKS Istebna.

 

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski (MPM) 2016 pierwotnie zaplanowano w terminie 22-24 marca w Szelmencie k/Suwałk. zawirowania z miejscem i terminem Mistrzostw Polski Seniorów (MPS) postawiły w trudnej sytuacji organizatorów z Północy Polski i ostatecznie podjęto decyzję o rozegraniu MPM w ramach MPS.

Na odprawie przed zawodami ustalono także zasady konkurencji. Do klasyfikacji MPM postanowiono zaliczyć czas z eliminacji rozegranych dzisiaj sprintów indywidualnych, stąd różnice w poszczególnych wynikach biegów. Zawodnikiem, który z pewnością na tym skorzystał jest srebrny medalista Dawid Bril z KS AZS AWF Katowice, któremu drugi czas kwalifikacji sprintu dał srebrny medal Młodzieżowych Mistrzostw (w półfinale MPS Dawid złamał kija). Rozumiem, że dla osób nie śledzących na bieżąco polskich biegów narciarskich może to brzmieć wręcz fantastycznie, ale żyjemy w takich a nie innych realiach.

 

MEDALIŚCI MŁODZIEŻOWYCH MISTRZOSTW POLSKI:

kobiety:

1. Urszula Łętocha - LKS Wiśniowa Osieczany

2. Andżelika Szyszka - MKS Halicz Ustrzyki Dolne

3. Kamila Kiedrowska - MKS Halicz Ustrzyki Dolne

WYNIKI

sklasyfikowano 9 zawodniczek

 

mężczyźni

1. Kamil Bury - MKS Istebna

2. Dawid Bril - KS AZS AWF Katowice

3. Bartłomiej Rucki - NKS Trójwieś Beskidzka

WYNIKI

sklasyfikowano 15 zawodników

 

...