starega

Druga konkurencja Mistrzostw Polski 2016 w biegach narciarskich. Tytuły mistrzowskie w sprintach indywidualnych stylem dowolnym wywalczyli Sylwia Jaśkowiec z LKS Wiśniowa Osieczany i Maciej Staręga z UKS Rawa Siedlce.

 

Sprinty indywidualne to kolejne dwa medale dla zawodniczek LKS Wiśniowa Osieczany. Drugie złoto MP Seniorów 2016 zdobyła Sylwia Jaśkowiec. Srebro dla jej klubowej koleżanki Urszuli Łętochy. Gratulacje dla trener klubu dr Anny Bubuli. Brąz dla zawodniczki MKS Halicz Ustrzyki Dolne Marceli Marcisz.

Kolejne miejsca:

4. Kamila Boczkowska - MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra

5. Klaudia Kołodziej - LKS Witów Mszana Górna

6. Agata Warło - NKS Trójwieś Beskidzka

Podium w biegu kobiet zajęły seniorki, dalej jednak już panie z młodszych kategorii. Boczkowska i Kołodziej to zawodniczki urodzone w latach 1999 i 1998 czyli juniorki B, Warło to juniorka A. Kolejna seniorka dopiero na dziewiątym miejscu.

OFICJALNE WYNIKI MP

 

W sprincie mężczyzn na podium także dwa medale dla jednego klubu. Wygrał oczywiście Maciej Staręga (na zdjęciu Maciek z rodzicami), medal srebrny dla Pawła Klisza, obaj zawodnicy reprezentują UKS Rawa Siedlce. Brąz dla zawodnika LKS Poroniec Poronin Jana Antolca.

Kolejne lokaty dla:

4. Kamil Bury - MKS Istebna

5. Andrzej Pradziad - UKS Regle Kościelisko

6. Kacper Antolec - LKS Poroniec Poronin

Jednym juniorem w pierwszej szóstce jest Kacper Antolec, zawodnik z Porońca pozostawił za sobą czterech kadrowiczów kadry młodzieżowej. Młodszy z braci Antolców do kadry?

OFICJALNE WYNIKI MP

 

MPS

Podium kategorii kobiet: od lewej Urszula Łetocha, Sylwia Jaśkowiec, Marcela Marcisz

 

Prezentujemy także listy startowe  jutrzejszych biegów na 15 i 30 kilometrów stylem dowolnym ze startu wspólnego.

LISTA MEN                         LISTA WOMEN

 

Wczoraj wieczorem na naszym portalowym profilu na fb ogłosiliśmy konkurs dotyczący poprawnego wytypowania pierwszych trójek na podium dzisiejszych zawodów zarówno w konkurencji kobiet jak i mężczyzn. Niestety poprawnego porządku nie trafił, nikt, paru osobom udało się wytypować wprawdzie poszczególne trójki, jednak całości nikomu nie udało się odgadnąć. Dzisiaj wieczorem ogłosimy nowy konkurs, jednak dla ułatwienia będziemy pytać o medalistów w kategorii kobiet i mężczyzn oddzielnie.

 

...