stokfisz

Pierwszy bieg drugiego dnia zawodów na Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Dolny Śląsk 2016, bieg łączony juniorek A (5km CL + 5 km F) wygrywa zawodniczka MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski Katarzyna Stokfisz. W biegu juniorów A (10 + 10) zdecydowane zwycięstwo Dominika Burego.

 

Kasia dystans biegu łączonego (5+5) pokonała w czasie 26:46,14 minuty. Tylko dwie sekundy straciła na finiszu srebrna medalistka dzisiejszego biegu Justyna Pradziad reprezentująca UKS Regle Kościelisko. Brąz dla zawodniczki z Mazowsza Darii Krupy z UKS Rawa Siedlce.

Kolejne lokaty dla:

4. Róża Łyjak - MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra

5. Paulina Trzaska - MUKN Pod Stróżą Miszkowice

6. Joanna Bronisz - UKS Rawa Siedlce

7. Anna Bielecka - UKS Rawa Siedlce

8. Agata Dakowicz - UKS Hubal Białystok

9. Justyna Kołodziej - LKS Witów Mszana Górna

10. Magda Kułakowska - UKS Hubal Białystok

11. Anna Basztoń - MKS Wodzisław Śląski,   bieg ukończyło 11 zawodniczek.

Katarzyna Stokfisz zdobywa dzisiaj swój drugi złoty medal OOM 2016, wczoraj sprinty, dzisiaj bieg łączony. Jeżeli weźmiemy pod uwagę odmiennośc konkurencji jaką są sprinty i bieg łączony to nie sposób nie docenić dokonań zawodniczki. Brawo! Gratulacje także dla zawodniczki Darii Krupy z UKS Rawa Siedlce, Daria dodała brąz do brązu zdobytego we wczorajszych sprintach.

Trenerzy medalistów:

złoto - Waldemar Kołcun

srebro - Jerzy Leśnik

brąz - Grzegorz Staręga

Trener klubu z Tomaszowa Lubelskiego Grupy Oscar Waldemar Kołcun jest zadowolony z wyników swoich podopiecznych - jak na razie to nasza najlepsza Olimpiada Młodzieży, a to dopiero połowa konkurencji, mamy cztery medale w tym dwa złote Kasi Stokfisz i dwa Szymka Sikory,  jest dobrze. Nareszcie widać wykonaną pracę, przez parę lat wygrywamy Bieg na Igrzyska i zarzucano nam, że nie przekłada się to na wyniki starszych kategorii. Teraz nareszcie widać, że nasza praca z dziećmi przynosi efekty. Tym bardziej jestem zadowolony, że zarówno Kasia jak Szymon trenują w Tomaszowie Lubelskim. Jest super atmosfera w zespole, trafiamy ze smarowaniem, więcej nie powiem, żeby nie zapeszyć.

 

Juniorzy A ('96'97) rywalizowali na dystansie 10km CL + 10km F. Bieg wygrał Dominik Bury z MKS Istebna z czasem 42:29,91 minuty. Ponad dwie minuty stracił srebrny medalista Wojciech Fojcik z NKS Trójwieś Beskidzka, brąz dla Kacpra Antolca z LKS Poroniec Poronin.

Kolejne miejsca:

4. Patryk Borkowski - UKS Rawa Siedlce

5. Maciej Legierski - NKS Trójwieś Beskidzka

6. Klaudiusz Kogut - MUKN Pod Stróżą Miszkowice, bieg ukończyło 19 zawodników.

Trenerzy medalistów:

złoto - Tadeusz Krężelok

srebro - Aleksandra Pustołka

Brąz - Lech Pochwała

Dwie minuty przewagi Burego nad kolejnym zawodnikiem to deklasacja, jednak pamiętajmy, że Dominik w ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata zajmował miejsca w drugiej dziesiątce, będąc młodszym rocznikiem, po prostu biega w swojej własnej lidze. Nie zmienia to faktu, że jego przewaga może zniechęcić rywali. Szósty zawodnik wyników starcił już sześć minut, dużo, dziesiąty już ponad osiem.

Bury zdobywa dzisiaj swój drugi złoty medal OOM 2016 i zapewne ostatni, zawodnik wyjeżdża na Mistrzostwa Świata Juniorów do Rasnova w Rumunii, chyba, że zawody zostaną odwołane, co patrząc na sytuacje pogodową jest wcale prawdopodobne. Drugi brązowy medal wywalczył także Kacper Antolec. 

 

WYNIKI

 

Wszystkie informacje o OOM 2016 Dolny Śląsk znajdziecie TUTAJ.

 

KaCe