karkonoska liga

110 młodych zawodniczek i zawodników ukończyło pierwsze zawody w ramach Karkonoskiej Ligi Regionalnej Grupy Azoty pod patronatem Skipola, które odbyły się dziś na Polanie Jakuszyckiej. Dodajmy, że odbyły się w świetnych waunkach, dodatkowo przy ciągle padającym śniegu!

 

- Gdy kilka dni temu rozmawialiśmy w naszym gronie o zawodach Ligi, śmialiśmy się przez łzy, że przyjdzie nam biegać na nogach - mówił nam rano jeden z miejscowych trenerów. - Jeszcze dwa dni temu w centrum Szklarskiej Poręby nie było grama śniegu, nie wspomninając o Jeleniej Górze, gdzie nie ma go do dziś.

 

Ale o tym, że Jakuszyce to inny świat, wiemy nie od dziś. Od kilku dni śnieg dosłownie zasypywał trasy biegowe. Dzięki temu uczestnicy Karkonoskiej Ligi Regionalnej Grupy Azoty mogli dziś rywalizować na 3 oraz 2-kilometrowej pętli, świetnie przygotowanych przez Stowarzyszenie Bieg Piastów.

- Jeszcze trzy dni temu toru do klasyka byśmy tutaj nie wycisnęli, ale dziś to dla nas żaden problem - mówi Komandor Biegu Piastów Dariusz Serafin. - Mamy już w sumie kilkadziesiąt kilometrów wyratrakowanych tras, czekających na narciarzy!

 

W tych świetnych warunkach rywalizowali dziś zawodnicy z Jeleniej Góry, Piechowic, Szklarskiej Poręby, Lubawki, Mieroszowa, Sosnówki, Sokołowska, Kamiennej Góry, a nawet z Gdańska. W sumie sześć biegów ukończyło 110 osób.

 

Największe emocje mieliśmy w rywalizacji juniorów C. Najlepsza trójka reprezentowała MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra. O wygranej zadecydowało zaledwie 0,2 sekundy! Najlepszy okazał się Patryk Piwowarski, który wyprzedził o te dwie dziesiąte Michała Boreczka (obaj rocznik 2000).

 

U dziewcząt w tym samej kategorii na pierwszych czterech miejscach także znalazły się reprezentantki Karkonoszy. Tu też o zwycięstwie decydowała mała różnica czasowa, ale już nie tak mała, jak u chłopców. Aleksandra Ciepela wyprzedziła Weronikę Soprych o 1,7 sekundy.

 

Najliczniej obsadzone były biegi najmłodszych, czyli juniorek i juniorów E. Tutaj było odpowiednio 25 i 22 startujących.

W tej kategorii wśród dziewcząt mieliśmy największą rozpiętość czasową pomiędzy zawodniczkami. Widać było, że biegło tu wiele dziewcząt, które dopiero rozpoczynają przygodę z rywalizacją sportową. Wygrała Izabela Razmus (UKS Krokus Piechowice), o 26 wyprzedzając Hannę Marciniuk z UKS Sokołowsko.

Wśród chłopców zdecydowanie najszybszy był Jan Reizer z Karkonoszy, o 21 sekund przed Szymonem Jedziniakiem z Krokusa Piechowice.

 

WYNIKI KARKONOSKIEJ LIGI REGIONALNEJ GRUPY AZOTY - JAKUSZYCE, 14.01.2016

 

Zdjęcia z dzisiejszych zawodów znajdziecie w naszej GALERII FOTO zapraszamy.

 

/huc/

 

fot. Tomasz Hucał