kubinska

Druga konkurencja Mistrzostw Polski Seniorów kobiet to bieg na 5km stylem dowolnym ze startem interwałowym. Mistrzynią Polski została Kornelia "Kola" Kubińska reprezentująca AZS AWF Katowice.

Przewaga dzisiejszej złotej medalistki nad rywalkami wyniosła ponad pół minuty. Srebro zdobyła Marcela Marcisz (strata 35,65 sekundy) z MKS Halicz Ustrzyki Dolne, medal brązowy dla akademiczki z Katowic Martyny Galewicz (strata 36,34 sekundy). Podobnie jak w biegu mężczyzn tylko Kubińska zdobyła swój drugi medal Mistrzostw Polski.

Kolejne lokaty to:

4. Justyna Mordarska - AZS AWF Katowice  (strata 50,19s)

5. Dominika Bielecka - MKS Wodzisław Śląski (strata 52,05 s)

6. Urszula Łętocha - LKS Wiśniowa Osieczany ( strata 55,04s)

Pierwsze osiem miejsc w biegu zajęły seniorki ( + '94), reszta sklasyfikowanych zawodniczek to zawodniczki z kategorii wiekowych juniorka A ('95'96) i juniorka B ('97'98).

Najlepszą juniorką A jest dziewiąta w klasyfikacji Joanna Rysula z UKS Regle Kościelisko ( strata 1:45,72 min), a juniorką B jej klubowa koleżanka Emilia Nawara (strata 1:57,71 min), któa zajęła 10 miejsce.