klisz

Mistrzostwa Polski w maratonach narciarskich odbyły się 28 lutego, a już mamy oficjalne wyniki. Przypomnijmy raz jeszcze złote medale Mistrzostw Polski wywalczyli Dominika Bielecka z MKS Wodzisław Śląski i Paweł Klisz z LKS Klimczok Bystra.

 

Wprawdzie o wynikach pisaliśmy już dwa tygodnie temu TUTAJ , ale pozwolimy sobie zacytować oficjalną stronę Polskiego Związku Narciarskiego, który pisze dzisiaj:

Mistrzem Polski na dystansach został Paweł Klisz z LKS Klimczok Bystra, który pokonał dystans 50 kilometrów w czasie 2 godzin, 27 minut i 42 sekund. Srebrny medal wywalczył Daniel Iwanowski z UKS Hubal Białystok, meldując się na mecie dwie minuty i 52 sekundy po Kliszu. Skład podium uzupełnił Mateusz Ligocki z NKS Trójwieś Beskidzka (+ 7 minut i 18 sekund).

Złoty medal w kategorii kobiet zdobyła Dominika Bielecka z MKS Wodzisław Śląski. Czas mistrzyni to godzina, 19 minut i 6 sekund. Drugie miejsce zajęła Marcela Marcisz z MKS Halicz Ustrzyki Dolne (+ 24 sekundy), a na najniższym stopniu podium stanęła Emilia Romanowicz z UKS Puszcza Supraśl (+ 1 minuta i 39 sekund)...

 

na zdjęciu: z lewej Dominika Bielecka, z prawej Dominika z klubowym trenerem Krzysztofem Skorupą foto.FB trenera

 

Zwycięzcom, medalistom i wszystkim, którzy dotarli do mety gratulujemy. Poniżej linki do wyników także na oficjalnej stronie PZN:

WYNIKI KOBIET

WYNIKI MĘŻCZYZN

.

W tym sezonie współpracujemy, a może raczej nie krytykujemy PZN, ale nie mogę sobie darować małej uszczypliwości. To, że wyniki w ogóle są, zawdzięczamy dociekliwości naszych czytelników i conajmniej kilku telefonom wykonanym do osób odpowiedzialnych za Mistrzostwa Polski w PZN. Szkoda, że osoby bezpośrednio odpowiedzialne za konkurencję potraktowały to w tak "profesjonalny" sposób.

 

Kuba Cieślar

p.s  Srebrny medalista biegu mężczyzn Daniel Iwanowski reprezentuje w tym sezonie klub UKS RAWA SIEDLCE, a nie jak widzimy na wynikach UKS Hubal Białystok!

p.s II. dziękuje działowi prasowemu PZN za pomoc - i to nie jest uszczypliwość !