Puchar Roztocza w biegach narciarskich w Tomaszowie Lubelskim, drugi dzień zawodów to biegi dystansowe stylem dowolnym. Biegi zaliczane są do cyklu Bieg Na Igrzyska.

Seniorzy (+'93) i juniorzy A ('94'95) rywalizowali dzisiaj na dystansie 10 kilometrów stylem dowolnym. W kategorii seniorów wygrał Krzysztof Kukuczka z NKS Trójwieś Beskidzka z czasem 36:40,00 minuty. Druga lokata z ośmiosekundową stratą dla Daniela Iwanowskiego reprezentującego AZS Zakopane. Trzeci stopień podium zajął Krzysztof Wójcicki z ULKS Olimp Wzdół Rządowy.Kolejne lokaty dla:

WYNIKI SENIOR

Najlepszy czas na dystansie 10 kilometrów należy jednak do juniora A, zawodnika UKS Regle Kościelisko Mateusza Chowaniaka (na zdjęciu). Mateusz pobiegł swój dystans w czasie 36:35,00 czyli wygrał z najlepszym seniorem o 5 sekund. Drugie miejsce w tej kategorii dla Kamila Burego z MKS Istebna, czas Kamila 37:17,00, trzecie to Michał Lańda z LKS Poroniec Poronin/SMS Zakopane.

WYNIKI JUNIOR A

Juniorzy B ('96'97) mieli dzisiaj do pokonania dystans 5 kilometrów, także stylem dowolnym. Zwycięstwo odniósł zawodnik UMKS Marklowice Wojciech Fojcik, czas zwycięzcy to 28:04;00 minuty. Drugie miejsce wywalczył Klaudiusz Kogut z MUKN Pod Stróżą Miszkowice, który stracił jednak aż 55 i pół sekundy. Trzecia lokata dla Filipa Kroemera także z Marklowic (SMS Zakopane). Filip stracił do swojego kolegi z klubu minutę i pięć sekund. Kolejne miejsca w pierwszej szóstce to: