Paulina Maciuszek i Martyna Galewicz reprezentujące klub LKS Poroniec Poronin zostały Mistrzyniami Polski 2013 w team sprintach.

Srebro zdobyły zawodniczki klubu LKS Klimczok Bystra Agnieszka i Beata Szymańczak, medal brązowy dla Natalii Grzebisz i Justyny Mordarskiej zawodniczek katowickiego AZS AWF.
Ostatnia damska konkurencja Mistrzostw Polski Seniorów 2013 to team sprinty stylem dowolnym.Przypomnijmy, że każda pań biegnaca w klubowym zespole trzykrotnie pokonywała trasę liczącą 1600 metrów.
Do rywalizacji zgłoszono 11 zespołów klubowych, wprawdzie zgodnie z przepisami powinny być rozgrywane eliminacje (w finale startuje 10 ekip), ale organizatorzy podjęli rozsądną decyzję o rozgrywaniu od razu finału w 11 zespołowym składzie.

Na mecie różnice czasowe pomiędzy poszczególnymi zespołami były spore, z jednym wyjątkiem, niesamowitą walkę o czwarte miejsce stoczyły  Anna Staręga i Marcela Marcisz.Ostatecznie Starega okazała sie lepsza o 13 setnych sekundy i razem z Aleksandrą Prekurat została sklasyfikowana na czwartym miejscu.
Piąta lokata to zespół MKS Halicz Ustrzyki Dolne (Marcela Marcisz i Monika Długa), szósta  to juniorski zespół MUKN Pod Stróżą Miszkowice Anna Kalina i Marzena Maciulewicz.
W konkurencji sklasyfikowano 10 teamów.

NIEOFICJALNE WYNIKI

WYNIKI OFICJALNE