Agnieszka Szymańczak (foto) z LKS Klimczok Bystra i Maciej Staręga z UKS Rawa Siedlce zostali Mistrzami  Polski w sprintach stylem klasycznym.

W finale pokonała zdobywczynię srebrnego medalu Sylwię Jaśkowiec z LKS Hiltop Wiśniowa -Osieczany.
O medalu brązowym zadecydowała analiza fotofiniszu,ostatecznie medla brązowy przypadł Justynie Mordarskiej z AZS AWF Katowice.
Czwarta lokata dla kolejnej akademiczki z Katowic Natalii Grzebisz .
WYNIKI KOBIET

W finale panów wygrał faworyt biegu Maciek Staręga.Srebro wywalczył Jan Antolec z LKS Poroniec Poronin, a najniższy stopień podium dla Sebastiana Gazurka z NKS Trójwieś Beskidzka.
Tuż za podium uplasował się kolejny zawodnik NKS-u Mateusz Ligocki.
Kolejne lokaty w finale A zajęli Patryk Chudoba z LKS Poroniec Poronin i najmłodszy w stawce Dawid Bril reprezentujący MUKS Podkarpacie Jedlicze.
WYNIKI MĘŻCZYZN

Dzisiejsze sprinty były wielką loterią jeżeli chodzi o smarowanie nart.Padający na Kubalonce śnieg maksymalnie utrudniał życie przygotowującym narty serwismenom.
Anna Bubula trener klubowa srebrnej medalistki Sylwii Jaśkowiec w rozmowie telefonicznej ze skipol-em stwierdziła, że najbardziej włąsnie obawiała się smarowania.Ostatecznie wybrały (z zawodniczką) tzw. zerówki (wkładki,mikrokontakty) specjalne narty nie wymagające tradycyjnego smarowania.Jak stwierdziła Ania:
Sylwia tylko w eliminacjach biegła na klistrach, pozostałe biegi już na zerówkach.Miałam duże obawy, żeby nie zepsuć smarowania, ale udało się i Sylwia ma tak potrzebny jej medal Mistrzostw Polski po dwuletniej (spowodowanej kontuzjami-przyp.redakcji) przerwie.

Na zerówkach biegł także brązowy medalista w kategorii mężczyzn Sebastian Gazurek.
Szału nie było, medale zostały rozdane na podbiegu, Maciek Starega, potem Janek Antolec odskoczyli i nic więcej nie dało się zrobić.Brąz to chyba wszystko na co mnie było dzisiaj stać- powiedział nam Sebuś.

Rozmawiałem także z dyrektorem zawodów Mirosławem Gazurkiem, który także poruszył problem problemów ze smarowaniem:
Od rana padał na trasach śnieg, co przy dodatniej temperaturze powietrza  (+4)  i śniegu (+2) stanowiło nie lada wyzwanie dla serwismenów.Jeżeli chodzi o zawody to przebiegły bez żadnych problemów nie odnotowaliśmy żadnych protestów.Cała trasa była bardzo dobrze zabezpieczona także dzień mogę uznać za bardzo udany.

GALERIA FOTO   w obiektywie Ani Bubuli

Wyniki LIVE dzieki uprzejmości sędziego głównego zawodów - Jackowi Suszce
Wyniki oficjalne - Kazimierz Kilian


Kuba Cieślar