Pierwsze medale Mistrzostw Polski Seniorów 2012 w biegach rozdane.Złotymi medalistami Agnieszka Szymańczak i Maciej Staręga.

Sprinty stylem dowolnym kobiet wygrała , zdobywając jednocześnie tytuł Mistrzyni Polski 2012 w tej konkurencji, faworytka zawodów Agnieszka Szymańczak reprezentująca LKS Klimczok Bystra.
Medal srebrny wywalczyła Ewelina Marcisz z MKS Halicz Ustrzyki Dolne, a medal brązowy Kornelia Marek z katowickiego AZS-u, której medal sprawił chyba największą radość jak  stwierdziła w rozmowie ze skipolem.
Kolejne lokaty w finale A zajęły: czwarte-druga z sióstr Marcisz Marcela także Halicz Ustrzyki, piąte Justyna Mordarska z MUKN Pod Stróżą Miszkowice i szóste Anna Staręga z UKS Rawa Siedlce.
Warto zauważyć, że w biegu wszystkie zawodniczki finału są seniorkami.Pierwsza juniorka A to zajmująca 10 lokatę  Dominika Hulawy, a pierwsza juniorka B sprintów to Urszula Łętocha sklasyfikowana na 12 miejscu.

Złoto w sprincie panów wywalczył Maciej Staręga reprezentujący UKS Rawa Siedlce.(na zdjęciu podium mężczyzn)
Medal srebrny zdobył Konrad Motor zawodnik AZS Katowice, a medal brązowy Mateusz Ligocki z NKS Trójwieś Beskidzka.
Pozostałe miejsca w finale zajęli Paweł Klisz z LKS Klimczok Bystra, Patryk Chudoba z LKS Poroniec Poronin i Andrzej Leśnik z UKS Regle Kościelisko.

W finale mężczyzn wystartowało po trzech seniorów i juniorów A.Juniorem A jest srebrny medalista Konrad Motor, oraz sklasyfikowani na 4 i 5 miejscu Paweł Klisz i Patryk Chudoba.
Mamy w finale także zawodnika  nie startującego regularnie w zawodach PZN, to szósty na liście wyników  Andrzej Leśnik.

UWAGA: na wynikach starty czasowe są z kwalifikacji.

WYNIKI KOBIET             WYNIKI MĘŻCZYZN