25.03.2009,Jakuszyce,Mistrzostwa Polski juniorów w biegach długich.W rozgrywanych w ramach biegów seniorów,Mistrzostwach Polski juniorów tryumfowali Martyna Galewicz i Krzysztof Stec.Martyna Galewicz pokonała srebrną medalistkę Justynę Mordarską z UKN Pod Stróżą Miszkowice o 2:18,7 minuty.Medal brązowy przypadł w udziale Beacie Szymańczak z AZS AWF Katowice, której strata jednak wyniosła prawie 5 minut.Czwarte miejsce w tej kategorii zajęła Anna Słowiok z Wisły Ustronianki, piąte miejsce dla Agaty Marek AZS AWF Katowice i miejsce szóste Katarzyna Iskra z UKS Rawa Siedlce.Mistrzem Polski w kategorii juniorów na dystansie 30km ze startu wspólnego (bieg masowy) został zawodnik AZS AWF Katowice Krzysztof Stec.Stratę 59,4 sekundy zanotował srebrny medalista mistrzostw, Maciej Staręga z UKS rawa Siedlce, a medal brązowy przypadł w udziale Sebastianowi Gazurkowi z NKS Trójwieś Beskidzka.Pozostałe miejsca zajęli:4 - Paweł Bagiński z MKS Karkonosze Jelenia Góra5 - Marcin Rzeszótko z LKS Klimczok Bystra6 - Michał Wróblewski z AZS AWF Kraków Zakopane.na zdjęciu Krzysztof Stecwyniki w załączniku