25.03.2009,Jakuszyce,Mistrzostwa Polski seniorów,biegi ze startu wspólnego.Mistrzynią Polski w biegu za startu wspólnego na 15km techniką klasyczną została zgodnie z oczekiwaniami Justyna Kowalczyk reprezentująca AZS AWF Katowice.V-ce mistrzynią została Sylwia Jaśkowiec, także reprezentantka klubu z Katowic, której strata do Justyny wyniosła 1:17,7 minuty.Medal brązowy zdobyła Paulina Maciuszek z LKS Poroniec Poronin.czyli w biegu kobiet bez większych niespodzianek,Justyna na czele, a za nią cztery zawodniczki trenera Cempy, oprócz wspomnianych wyżej Jaśkowiec i Maciuszek na kolejnych miejscach widzimy Kornelię Marek i Martynę GalewiczSzóste miejsce zajęła Agnieszka Szymańczak z AZS AWF Katowice.Mistrzem Polski seniorów został Maciej Kreczmer z LKS Poroniec Poronin, wyprzedzając Janusza Krężeloka i Mariusza Michałka obaj AZS AWF Katowice.Strata drugiego na mecie Krężeloka do zwycięzcy wyniosła 38,5 sekundy.Strata trzeciego na mecie Mania Michałka wyniosła już ponad trzy minuty.To dużo, w przypadku zawodnika aspirującego do regularnych startów w PŚ i zwycięzcy FIS Slavic Cup-u.Dalsze miejsca też nie napawają optymizmem.Czwarty na mecie Krzysztof Stec stracił już 6:38,4 minuty, a to już jest przepaść.Czyżby reprezentanci kadry młodzieżowej nie trafili z formą?Piąte miejsce zajął zawodnik AZS AWF Kraków Zakopane Wojciech Biskup, a szóste Maciej Staręga z UKS Rawa Siedlce.na zdjęciu Maciej Kreczmerwyniki w załączniku