liga małopolska

Centrum Narciarstwa Biegowego Klikuszowa-Gorce było gospodarzem 2 zawodów Ligi Małopolskiej SZS w biegach narciarskich w tym sezonie. Na sztucznie śnieżonych trasach rywalizowano stylem klasycznym.

 

Nie wiem, czy to szczęście, czy powód do zazdrości reszty kraju, jednak 3 z 4 czynnych obecnie w Polsce tras biegowych znajduje sie w Małopolsce. Na dwóch z nich: czyli COS Zakopane i dzisiaj CNB Klikuszowa odbyły się  zawody Ligi Małopolskiej, kolejna edycja planowana jest w CSZ Ptaszkowa, gdzie także znajduje się sztucznie naśnieżana trasa.

 

Na dzisiaj warunki w Klikuszowej były dobre, gruba warstwa sztucznego śniegu trzyma się dzielnie, miejmy nadzieję, że utrzyma się do powrotu zimy. Należy pochwalić operatorów tras w Klikuszowej, że zadbali o odpowiednią ilość sztucznego śniegu. Inaczej... inaczej Liga Małopolska odbywała by się chyba na nartorolkach.

 

W dzisiejszych biegach wystartowało prawie 200 zawodniczek i zawodników z ponad 40 szkół Małopolski. Jak wspomniałem wyżej rywalizowano stylem klasycznym, w poszczególnych kategoriach wiekowych wygrywali:

rocznik 2008 - 3 km CT:

Karolina Kiełbasa - SP nr 1 Ptaszkowa i Krzysztof Damian ZS nr 4 Nowy Sącz

rocznik 2009 - 3km CT

Magdalena Michniak - SP Dzianisz i Andrzej Michalik - ZSP Kościelisko

rocznik 2010 - 2km CT

Jutyna Rysula - ZSP Kościelisko i Paweł Wierzycki - SP Zalesie

rocznik 2011 - 2km CT

Maja Niemczycka - SP nr 18 Nowy Sącz i Klimek Stopka - ZSP Kościelisko

rocznik 2012 i młodsi - 1km CT

Hanna Szeliga - SP Klikuszowa i Konrad Groń - SP Zalesie

 

>>> WYNIKI INDYWIDUALNE KLIKUSZOWA 03012023 <<<

 

>>> KLASYFIKACJA SZKÓŁ <<<

 

wyniki : pifsport.pl