mps

Pierwszy dzień Mistrzostw Polski Seniorów 2022 w biegach narciarskich to sprinty indywidualne stylem dowolnym. Przypomnijmy, że zawody są jednocześnie zaliczane do cyklu Slavic Cup rangi Pucharu Kontynentalnego. Mistrzami Polski  w konkurencji sprintów zostali Monika Skinder i Dominik Bury. Gratulujemy!

 

UPS POMYŁKA! Poprawiamy, przepraszamy za błąd!! Co nagle to po diable, chcieliśmy być szybsi od oficjalnego pomiaru czasu, co jak widać nie pozostaje bez konsekwnecji. Poniżej już wszystko zgodnie z oficjalnymi wynikami.

 

Jeżeli trudno uznać za niespodziankę zwycięstwo Moniki Skinder w finale sprintu to wygrana Dominika Burego nad Maciejem Staręgą już tak. Nasz najlepszy sprinter, który w tym sezonie już kilkakrotnie wszedł do TOP 30 w Pucharze Świata musiał dzisiaj uznać wyższośc młodszego kolegi po ostrym finiszu. Dodajmy, że różnica na korzyść Burego wyniosła 7 setnych sekundy!

Brązowy medal Mistrzostw Polski wywalczył Mateusz Haratyk.

Kolejne miejsca to:

4. Michał Skowron

5. Kacper Antolec

6. Łukasz Gazurek

 

>>> WYNIKI MEN <<<

 

W rywalizacji pań Skinder pokonała Izabelę Marcisz o 1,09 sekundy. Podium zawodów uzupełniłaMagdalena Kobielusz.

Kolejne miejsca w finale zajęły:

4. Daria Szkurat

5. Aleksandra Kołodziej

6. Kinga Mareczek

 

 

>>> WYNIKI WOMEN <<<

 

 

 

Mistrzostwa Polski Seniorów rozgrywane na trasach zakopiańskiego Centralnego Ośrodka Sportu są w tym roku rozgrywane w międzynarodowej obsadzie. Do obecności Słowaków i Łotyszy zdążyliśmy się już przyzwyczaić, jednak obecność biegacza z Argentyny czy biegaczek z Brazylii to nadal u nas egzotyka. Sczególnie kiedy Argentyńczyk w kwalifikacjach osiąga 6 czas biegu. Zresztą popatrzcie jak wyglądają wyniki kwalifikacji w załączonych poniżej plikach.

 

>>> WYNIKI KWALIFIKACJI MEN <<<

 

>>> WYNIKI KWALIFIKACJI WOMEN <<<

 

kace