puchar_wisły

W Pucharze Polski Amatorów mamy bardzo różne biegi, mamy najstarszy czyli Bruclik, który w tym roku (wczoraj sobota) był rozgrywany po raz 46, mamy też biegi, które rozgrywane są po raz pierwszy. Do takich należy Bieg O Puchar Wisły, który rozegrano dzisiaj na trasach Kubalonki. Łatwo nie było, jednak organizatorzy stanęli na wysokości zadania...

 

... i trasy zostały przygotowane do rozgrywania zawodów. Może paść pytanie, jakie przygotowane, przecież były gotowe dzień wcześniej na zawody o Istebniański Bruclik. Owszem były, jednak tak diametralnie różnych warunków jakich doświadczyliśmy w sobotę i niedzielę ze świeczką szukać. Sobota to ciepło i wszechobecna woda, niedziela zdecydowanie zimniejsza i wszechobecny lód. Trasa była zmrożona do tego stopnia, że trzeba było " zmiękczyć " skuterem dwa niebezpieczne zjazdy. Udało się i wszystkie kategorie wiekowe oraz biegi główne odbyły się bez zakłóceń.

Wisła jako organizator biegu narciarskiego debiutowała w tej roli, mnie ciężko pokusić się o obiektywną ocenę ( w końcu stary Wiślan jestem) jednak mam nadzieję, że uczestnicy wyjeżdżali z Kubalonki zadowoleni.

 

Biegi główne zaliczane do Pucharu Polski Amatorów wygrali Ewa Armata i Marcin Węgrzyn, zwycięzcom gratulujemy.

 

 

>>>WYNIKI OFICJALNE<<<

 

GALERIA FOTO - na stronie Miasto Wisła/ by Przemek Legierski

foto: facebook : miasto wisła

Kuba Cieślar

 

p.s Przypominamy!! Mistrzostwa Polski Amatorów już w następny weekend. pamiętajcie o ZAPISACH >>>> TUTAJ