mpj

Ostatni dzień rywalizacji w Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych na trasach Siwej Doliny to biegi sztafetowe. Dziś na starcie mogliśmy zobaczyć 35. sztafet, rywalizujących 2x3x1200 metrów.

 

 

 

Team sprinty to jedna z bardziej interesujących konkurencji. Dużo zwrotów akcji, walka ramię w ramię więc jest naprawdę ciekawie. W zespole biegnie dwóch zawodników, którzy wymieniają się trzykrotnie w strefie zmian i pokonują dystans około 1 km. 

 

W dniu dzisiejszym na starcie stanęło łącznie 35. sztafet. 

 

W kategorii juniorek zwyciężyły zawodniczki z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski w składzie (Magdalena Kuśmierz i Anna Berezecka) na drugiej pozycji uplasowały się zawodniczki SS-R LZS Sokół Szczyrk, siostry (Aleksandra i Weronika Mikołajczyk), które straciły niespełna 15. sekund do zwyciężczyń. Na najniższym stopniu podium stanęły dziś (Gabriela Dawiec oraz Kinga Polityńska) z LKS Witów Mszana Górna 2.  W tej kategorii wystartowało siedem sztafet. 

 

Wśród juniorów zwyciężyła drużyna UKS Regle Kościelisko (Robert Bugara i Sebastian Bryja), którzy o sześć sekund wyprzedzili zespół z Tomaszowa Lubelskiego (Michał Gumieniak i Bartosz Cielniak), na trzeciej pozycji uplasowali się zawodnicy UKS Rawa Siedlce (Maciej Krajcer, Piotr Sobiczewski). W tej kategorii również na starcie pojawiłó się siedem sztafet. 

 

W kategorii juniorek młodszych najlepsze okazały się być Kamila Idziniak oraz Zuzanna Fujak z NKS Trójwieś Beskidzka 1. Na miejscu drugim ze stratą już ponad pół minutową przybiegły zawodniczki LKS Klimczok Bystra Weronika Jarecka i Maria Jakubiec. Najniższy sopień podium i brązowe medale wywalczyły zawodniczki MKS Halicz Ustrzyki Dolne 1 (Kaja Kłodowska i Oliwia Buśko).Wystartowało 9. sztafet. 

 

MKS Karkonosze Sporty Zimowe w składzie Jakub Kowalski i Kacper Fugiel  okazali się być najlepsi w kategorii juniora młodszego. 11. sekund straty zantotowali do nich zawodnicy UKS Regle Kościelisko (Maciej Celej oraz Kamil Wójcik). Na miejscu trzecim uplasowała się drużyna Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe 1 ( Tomasz Wąsowicz oraz Gabriel Boś). Wystartowało 12. sztafet.  

 

>>> OFICJALNE WYNIKI TEAM SPRINT MPJ <<<

 

>>> FOTO GALERIA <<<

NSurdyka

 

wyniki: A.Karczewska/pzn.pl