bbl

Wczoraj i dziś na trasach im. Stanisława Nahajowskiego w Ustjanowej tradycyjnie już zorganizowany został Bieg Lotników. W sobotę rywalizowały dzieci i młodzież a w niedzielę odbył się bieg główny na dystansie 20 km dla mężczyzn i 10 km dla kobiet zaliczany do Pucharu Polski Amatorów.

 

Bieg Lotników to pierwszy w tym sezonie rozegrany na normalnych zasadach narciarski bieg amatorski w Polsce i także pierwszy bieg z cyklu Pucharu Polski Amatorów PZN.

Zawodnicy i zawodniczki mieli okazję rywalizować ze sobą nie wirtualnie, nie w biegu OPEN TRACK, a twarzą twarz bezpośrednio na trasie. Tym większe podziękowania należą się organizatorom za podjęcie wyzwania i rozegranie przekładanego już z powodu covidowych obostrzeń biegu.

 

 W iście "wiosennych" warunkach przyszło startować zawodnikom w biegu lotników w ten weekend. W sobotę rywalizacja przebiegała w młodszych grupach wiekowych. Dzieci startowały na dystansach od 0,5 km do 3 km. 

W niedzielę natomiast zawodnicy rywalizowali na dużo dłuższych dystansach od 10 km kobiety po 20 km mężczyzni. 

W kategorii kobiet zwyciężyła dziś Andżelika Szyszka reprezentująca MKS Halicz Ustrzyki Dolne. Na miejscu drugim uplasowała się Urszula Łętocha, a miejsce trzecie to Zuzanna Konik, jednak strata do zwyciężczyni była dość duża. 

WYNIKI

 

W rywalizacji mężczyzn na 20 km, najlepszym zawodnikiem był Bogusław Gracz. Zawodnik reprezentujący klub Nordiclife pokonał o 14 sekund Marcina Wegrzyna. Na najniższym stopniu podium mogliśmy dziś ujrzeć Roberta Farona z naszego portalowego teamu. 

Oczywiście na starcie nie mogło zabraknąć naszych teamowych zawodników (skipol.pl team) poniżej w kolejności miejsc w klasyfikacji:

12. Ireneusz Rabski

15. Radosław Koszyk

17. Marek Cygan

WYNIKI


Po za startami na głównych dystansach, mogliśmy jeszcze zobaczyć rywalizację kobiet na 5 km czy mężczyzn na dystansie 10 km. 

I tak wśród mężczyzn na 10 km zwyciężył Piotr Porębski z Rybnika (skipol.pl team) a wśród Pań najlepsza była Monika Fundanicz w biegu na 5 km. 

WYNIKI OPEN 

 

Polecamy również stronę lotników, TUTAJ na której znajdą Państwo wiele ciekawych informacji o tematyce narciarskiej oraz aby nie przegapić kolejnej edycji Biegu Lotników. 


Galeria zdjęć dzięki Zdzisław Mołodyński GALERIA ZDJĘĆ  

 

Natalia Surdyka